Uwaga! Nadchodzi do nas gwałtowny atak zimy! Cała Polska pod śniegiem!

Mimo że kalendarzowo mamy jeszcze jesień, a do astronomicznej zimy pozostało kilka tygodni, to wszystko na to wskazuje, że nadchodzi do nas gwałtowny atak zimy!

 

Już za kilka dni cała Polska ma być spowita śniegiem. Czy wszyscy są przygotowani na gwałtowny atak zimy?

 

Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych podało niewesołe dla nas prognozy pogody. Według ich prognoz Polska znalazła się w strefie ujemnych anomalii temperatur. A to z kolei oznacza jedno: pierwsze dni grudnia będą najzimniejsze od wielu lat. Jak dotąd IMGW mówiło, że grudzień będzie suchy i w miarę ciepły. Natomiast Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych mówi, że od poniedziałku czeka na nas prawdziwa zima z siarczystym mrozem.

 

W najbliższy poniedziałek (2 grudnia) niemal cały teren Polski będzie spowity śniegiem. Dla południowo-wschodniej części naszego kraju pokrywa śnieżna będzie wynosić nawet 8 centymetrów! Jedynie bez śniegu będą okolice Wrocławia i Krakowa. Pokrywa śnieżna będzie się długo utrzymywać, ponieważ temperatura w dzień będzie kilka kresek poniżej zera.

 

ZOBACZ TEŻ: To już KONIEC 500 plus i 13 emerytury? ZMIANA w budżecie państwa!

 

Jeśli sprawdzą się prognozy Europejskiego Centrum Prognoz Średnioterminowych to czeka nas duże zaskoczenie. Ostatnimi czasy polskie zimy nie należą do ani groźnych ani śnieżnych. Pamiętamy jednak, że w 2013 roku śnieg utrzymywał się w naszym kraju aż do połowy kwietnia.

 

Powiew arktycznego chłodu, jaki w najbliższych dniach nadciągnie do Europy, sięgnie aż do Hiszpanii. Śnieg będzie nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Czechach, Słowacji, Francji, a nawet w północnych Włoszech. Czy tym razem prognozy się sprawdzą? A może to znów „wróżenie z fusów”. Będziemy mogli się o tym przekonać już na początku następnego tygodnia.

 

Źródło: Wirtualna PolskaKomentarze