Uwaga: SMALEC z DRUTEM! Główny Inspektorat Sanitarny OSTRZEGA!

Smalec dostępny w jednej z popularnych sieci handlowych zawiera kawałki drutu!

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) ostrzega przed zakupem i spożyciem popularnego produktu. Chodzi o smalec* dostępny w sieci Aldi.

Producentem tego smalcu jest Deuerlein Vertriebs GmbH. Podejrzany produkt to 100 gramowe opakowania produktu w następujących wariantach: ze skwarkami i ziołami, ze skwarkami, ze skwarkami i boczkiem, ze skwarkami i jabłkiem oraz ze skwarkami i cebulą. W komunikacie GIS napisano:

„Wycofanie smalcu „Thalheimer Bauernwurst” o różnych wariantach smakowych ze względu na możliwość występowania fragmentów metalu (drutu)

Zagrożenie:

Z uwagi na skargi konsumentów na obecność fragmentów metalu (drutu) w opakowaniach produktu, firma odpowiedzialna za produkt Thalheimer Bauernwurst Deuerlein Vertriebs GmbH zdecydowała o wycofaniu produktu oznakowanego datą minimalnej trwałości 20.03.2020, o wariantach smakowych określonych poniżej. Spożycie produktu może stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia.” /cyt. gis.gov.pl/

Zobacz też: ŚWINIE gryzły się z GŁODU! To działo się w… (FOTO)

smalec
smalec z drutem – gis.gov.pl

 

Smalec Thalheimer Bauernwurst ma być wycofany ze sprzedaży. Jednak osoby, które już go kupiły, nie powinny jeść tego produktu.


*smalec to tłuszcz wytapiany ze słoniny wieprzowej; przygotowywany z dodatkiem przypraw, podsmażanej cebuli, kiełbasy, skwarków czy jabłka stanowi dodatek do pieczywa; smalec bez dodatków wykorzystywany jest do smażenia czy pieczenia, dodaje się go także do pasztetów czy pieczeni

 

fot. pixabayKomentarze