UWAGA! Za te wykroczenia BĘDĄ ZABIERAĆ PRAWO JAZDY!

prawo

Wchodzą projekty zmian dotyczące zabierania prawa jazdy. Dowiedz się, w których sytuacjach możesz stracić prawo jazdy.

W Polsce najłatwiej stracić prawo jazdy poprzez przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Tymczasem od lipca 2020 roku planowane są kolejne obostrzenia. Zapoznaj się czego będą dotyczyły!

 

Od pierwszego 1 lipca 2020 roku prawo jazdy najłatwiej będzie można stracić na podstawie przepisu o zatrzymaniu uprawnień za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h niezależnie od tego, czy jedziemy w terenie zabudowanym, czy niezabudowanym. Przepis wcześniej obowiązywał jedynie w terenie zabudowanym, a teraz będzie on rozszerzony.

 

Za jakie inne wykroczenia będzie można jeszcze stracić prawo jady?

Pierwszym wykroczeniem będzie wykonanie manewru omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwo pieszemu. Drugim wykroczeniem, za które stracimy prawo jazdy, jest wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio za nim.

 

Oba te zachowania na drodze stanowią swoiste zagrożenie dla pieszych, którzy widząc, jak jeden pojazd im ustępuje, nie widzą drugiego, który może próbować wyprzedzania.

 

ZOBACZ TEŻ:TRAGEDIA podczas polowania. Myśliwy usłyszał wyrok

 

Ponadto Zarząd Dróg Miejskich zgłosił poprawki, według których piesi powinni mieć pierwszeństwo przed przejściem dla pieszych (do tej pory mieli dopiero wtedy, kiedy byli bezpośrednio na przejściu). Wyłączone z tego przepisu mają być jedynie torowiska, ze względu na drogę hamowania pojazdów szynowych.

 

 

Źródło:pikio.pl/pixabayKomentarze