Uważaj na te produkty! PRZEZ NIE MOŻESZ ZACHOROWAĆ NA RAKA!

Uważaj na te produkty! PRZEZ NIE MOŻESZ ZACHOROWAĆ NA RAKA! Poniżej prezentujemy listę najbardziej szkodliwych produktów spożywczych. 

Uważaj na te produkty! Oto szczegółowa lista: 

Oleje uwodornione (inaczej tłuszcze utwardzone)

Znajdziesz je w wielu produktach, np. w żywności paczkowanej, daniach typu fast food, a także w margarynie. Nazywane tłuszczami trans, utwardzone oleje roślinne mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, uznawane są bowiem za rakotwórcze. Kiedy sięgamy po nie zbyt często możemy zachorować na raka, ale również na choroby układu sercowo-naczyniowego. Warto wiedzieć, że tłuszcze trans mogą obniżać naszą płodność. Są bardzo szkodliwe dla kobiet spodziewających się dziecka. Musimy wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii. Tłuszcze utwardzone mogą być przyczyną wzrostu insulinooporności.

Parówki do hot dogów

Mięso zawarte w parówkach do hot dogów charakteryzuje się dużą zawartością nasyconych tłuszczy zwierzęcych. Warto wspomnieć, że produkt ten jest wysokoprzetworzony, pełen konserwantów, ma w sobie także azotany, które mogą być przyczyną nowotworów. Oprócz tego parówki zawierają fosforan sodu, nazywany „cichym zabójcą”. Każdego roku na całym świecie odnotowuje się około 34 000 zgonów wywołanych spożywaniem diety bazującej głównie na przetworzonym mięsie.

Ryby hodowlane

Tego jedzenia powinniście unikać jak ognia. Ryby hodowlane zwykle faszerowane są antybiotykami, pestycydami, a także innymi niezdrowymi substancjami. Mówi się, że łosoś to najzdrowsza ryba – owszem! O ile nie pochodzi on z hodowli. Zawierają znacznie mniej składników odżywczych. 

 

Zobacz: Masz wątpliwości? Po tym poznasz, że twój mąż cię zdradza!

Zdjęcie: YoutubeKomentarze