UWAŻAJ na te promocje! To OSZUSTWO!

Te oferty to oszustwo! Nie daj się nabrać! Ale afera!

Przestępcy nie zwalniają i ciągle chcą nas oszukać! Uważaj na te promocje! Na pewno nie są prawdziwe! Nie decydujmy się na takie oferty!

Uruchomiono właśnie portal konsument.edu.pl. Tam można znaleźć wszelkie informacje o niebezpieczeństwach, które czyhają na nas w sieci.

– Wspierając portal konsument.edu.pl, chcieliśmy przygotować narzędzie kreowania bezpiecznych zachowań i nawyków konsumenckich w sieci. Dzięki symulatorowi każdy może się przekonać jakie triki stosują oszuści czy nieuczciwi sprzedawcy, przejść całą procedurę zakupu i poznać konsekwencje swoich działań. Każda sytuacja kończy się podsumowaniem: radami, co i jak należy sprawdzić przed skorzystaniem z oferty oraz informacją, gdzie udać się po pomoc. Zachęcam do nauki przez zabawę na konsument.edu.pl, a także do wykorzystywania tego narzędzia do edukacji konsumenckiej np. w szkołach – stwierdził Tomasz Chróstny, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zobacz także: Są WĄTPLIWOŚCI w sprawie kwarantanny! Co mamy robić?

sklep
Fot. Pixabay

Najpopularniejsze oszustwa:

2 produkty w cenie jednego.
Zarobek bez ryzyka.
Filmy za darmo.

Gdy widzisz takie hasła, od razu bądź czujny! Nie dajmy się oszukać. Zazwyczaj piękne promocje okazują się ponurą rzeczywistością. Najlepiej zawsze wcześniej przeczytać regulamin, a dopiero później zdecydować się na zakup.

Zobacz także: Są WĄTPLIWOŚCI w sprawie kwarantanny! Co mamy robić?

Fot. Pixabay

Źródło: UOKiK

Komentarze