UWAŻAJ! Oszuści chcą przejąć Twoją…

Uważaj! W sieci są oszuści, którzy chcą przejąć Twoją… O co chodzi? Co się stało?

Korzystając z Internetu musimy być bardzo ostrożni. Ktoś może ukraść naszą tożsamość! To nie są żarty!

– Poruszając się w cyberprzestrzeni nie da się uniknąć pozostawiania po sobie cyfrowych śladów. Warto jednak wiedzieć, gdzie i jakie swoje dane zostawiamy oraz jak to ograniczać. W ten sposób zminimalizujemy prawdopodobieństwo, że nasze dane osobowe, czy informacje o naszej aktywności staną się narzędziem w rękach cyberprzestępców – powiedział Marek Zagórski, sekretarz stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Zobacz także: REWOLUCJA w Polsacie! Wszyscy wstrzymali oddech!

Jak się zabezpieczyć? Nie publikujmy w sieci wszystkiego. Nie pokazujmy w social media fragmentów dokumentów. Używajmy skomplikowanych haseł i tzw. logowania dwuskładnikowego. Korzystajmy z trybu prywatnego w przeglądarce. Wtedy wysyłamy mniej danych.

– Jeśli już niestety staniesz się ofiarą kradzieży tożsamości, kluczowa jest szybka reakcja, która pozwoli zminimalizować straty. Co powinno wzbudzić Twoje obawy?  Sprawdzaj regularnie wyciągi z kont i kart bankowych. Upewnij się, że to Ty dokonałaś/-eś wszystkich odnotowanych tam operacji – podano.

Gdy dojdzie do wyłudzenia danych, od razu powiadommy Policję i zastrzeżmy swoje dokumenty w banku. Można to zrobić online.

Zobacz także: Można ćwiczyć na świeżym powietrzu! Znamy SZCZEGÓŁY!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo CyfryzacjiKomentarze