Używasz wentylatora w sypialni? Nigdy nie powinieneś tego robić!

Przed nami upalne lato i wiele gorących dni. Idealnym rozwiązaniem na letnie upały i zaduch w mieszkaniu jest zakup i zamontowanie wentylatora. Wiele osób montuje go w sypialni, co wcale nie jest dla nas, aż takie korzystne. Eksperci alarmują wręcz, by tego nie robić.

Podczas upałów ciężko nam zasnąć i bardzo długo się męczymy. Idealnym rozwiązaniem, chcąc schłodzić temperaturę w pokoju jest kupno i umieszczenia tam wentylatora lub wiatraka. Eksperci od zaburzeń snu uważają, że nie powinno się go montować w sypialni, ponieważ przyniesie to dla nas więcej szkód niż korzyści. Po pierwsze zaśnięcie z włączonym wentylatorem dla wielu może okazać się dużym problemem. Z prostego powodu, dźwięk włączonego wentylatora może nie pozwolić nam zasnąć. Są jednak tacy, dla których nie stanowi to żadnego problemu i to właśnie oni powinni wiedzieć jak negatywne skutki dla naszego organizmu ma spanie przy włączonym wentylatorze. Powinny o tym szczególnie wiedzieć osoby cierpiące na astmę czy alergię. 

 

ZOBACZ:Pij szklankę ciepłej wody o poranku! Efekty kompletnie cię zaskoczą!

 

Spanie przy włączonym wentylatorze może pogłębić zarówno astmę, jak i alergię. Dlaczego? Z prostego powodu. Poruszający się wiatrak sprawia, że pyłki i kurz zostają rozdmuchiwane po całym pokoju, w którym wypoczywamy. W zależności od tego ile godzin śpimy, przez tyle czasu będziemy narażeni na działanie szkodliwych pyłów i alergenów. Warto więc zastanowić się czy będzie dla nas korzystne włączanie go na noc. Równie poważne niebezpieczeństwo niesie ze sobą wystąpienie tzw. zespołu suchego oka. Jest to szczególnie dokuczliwa przypadłość, która występuje u osób dużo i długo pracujących przed komputerem i nieustannie skupionych, zapatrzonych w jeden punkt. Włączony wentylator może spowodować również suchość czy podrażnić nasz nos. Chcąc ograniczyć problem do minimum warto ustawić wiatrak na minimalne obroty, bądź całkowicie z niego zrezygnować w trakcie spania.

ZOBACZ TAKŻE:Kiedy była w ciąży PORAZIŁ JĄ PIORUN! Zobacz, jak wygląda JEJ DZIECKO!Komentarze