VIDEO – Pies ponownie zaATAKował dzieci, w tym 2-letnią dziewczynkę!

Pies ponownie zaatakował dzieci, właściciel nadal nie reaguje, jedna z rodzin postanowiła zmienić miejsce zamieszkania, a zdaniem weterynarza zwierze nie jest agresywne.

 

Na tym video dokładnie widać, jak pies wbiega na plac zabaw i zaczyna gryźć i rzucać się na dzieci przed blokiem. Film został nagrany za pomocą kamery monitoringowej na osiedlu, a mieszkańcy tłumaczą, że nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie. Sprawa rozgrywa się w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie), a oto video:

Mieszkańcy przypominają, że nie jest to pierwszy tego typu atak. Na początku maja bulterier zaatakował 12-latkę, która wymagała hospitalizacji, teraz pies rzucił się na grupę dzieci, w tym 2-letnią dziewczynkę. Zdaniem weterynarza pies nie ujawnia skłonności do agresji, z czym nie zgadzają się mieszkańcy bloku, którzy są świadomi, że pies z łatwością może pokonać ogrodzenie i ponownie zaatakować. Nic dziwnego bo to właśnie bulteriery niegdyś były wykorzystywane w walkach psów. 

 

Reakcja właściciela praktycznie żadna – kobieta nie chce rozmawiać z mediami, a jej propozycja rekompensaty to zwrot kosztów związanych z dojazdem do szpitala w Szczecinie.

 

Policja dostała już drugie zgłoszenie w tej sprawie, ale tym razem skierowała sprawę do sądu. Właścicielka ma odpowiadać za wypuszczanie psa bez kagańca. Wniosek został skierowany również do Prokuratury Rejonowej w Choszcznie, a za tego typu proceder grożą nawet dwa lata pozbawienia wolności.

 

źródło: facebook / polsatnews

fot.: pixabay / wikipedia

kg

 

 Komentarze