[VIDEO] Szczęściarz: wziął na ręce malutką ośmiornicę. Powinien umrzeć w męczarniach po kilku minutach!

Oto do czego prowadzi brak wiedzy i nieostrożność. Już w szkole podstawowej uczą, że często im bardziej jaskrawe i kolorowe zwierzę, tym bardziej niebezpieczne. Ten mężczyzna raczej o tym nie wiedział biorąc na ręce kolorową ośmiornicę. A dodatkowo film ten to idealne zobrazowanie tego, że czasem w życiu najważniejsze jest szczęście!

Pewien turysta spędzający urlop w Australii(a jakże!), pochwalił się nagraniem, na którym trzyma w rękach małą, ślicznie ubarwioną ośmiornicę. Złoty zwierz w niebieskie plamki znalazł wreszcie drogę do wody i odpłynął.

 

 

Widzowie szybko spostrzegli, że jest to ośmiornica z gatunku Hapalochlaena – śmiertelnie niebezpieczna dla ludzi! Jad tylko jednej sztuki jest w stanie zabić nawet 26 osób! Śmierć następuje czasem w zaledwie kilka minut, dlatego szanse na ratunek są bardzo nikłe.

 

ZOBACZ: Morze wyrzuciło opuszczony jacht. Wewnątrz dokonano makabrycznego odkrycia

 

Po pierwsze – żądło, którym ośmiornica wprowadza jad jest malutkie i właściwie nie czuć ukłucia. Po drugie, na tetrodotoksyny nie ma antidotum – powodują one paraliż, a przy tym ofiara cały czas jest świadoma. Stopniowo traci czucie w kończynach, nie może mówić, aż wreszcie zaczyna się dusić. Jedyna nadzieja to przeżycie pierwszych 24 godzin.

 

ZOBACZ: Odebrali z DNA OCEANU dziwne sygnały – przypadkiem odkryli TAJEMNICĘ. Okazało się, że wysyła je zaginiony przed miesiącami…

 

turystyka.wp. pl/ foto: screenshot/ youtube

Komentarze