W Australii znaleźli prawdziwego Pikachu! Ten zwierz podbił serca internautów[FOTO]

Jak już dobrze wiecie – również dzięki naszym tekstom – Australia to kontynent o przedziwnej faunie i florze, która w dużej mierze często dybie na ludzkie życie. Ale nie tym razem – dzisiaj przedstawimy Wam prześmiesznego oposa, którego opiekunowie i internauci ochrzcili mianem Pikachu!

Malutki opos został znaleziony przez przypadkowego przechodnia i odniesiony do kliniki weterynaryjnej w Melbourne. Okazało się, że zwierzę ma około 5 miesięcy i najprawdopodobniej spadło z grzbietu matki. Samo nie przeżyłoby na wolności. Weterynarze widząc jego kolor od razu ochrzcili go jako Pikachu.

 

Ze względu na mutację genetyczną Pikachu  ma zbyt mało melaniny w skórze i sierści, a przez to jego futerko jest żółte zamiast brązowego.

 

Nawet gdyby żółty opos dał sobie radę w pojedynkę bez matki, to najpewniej szybko stałby się łupem drapieżników. Jaskrawa sierść byłaby dla nich bardzo dobrze widoczna, zarówno w dzień jak i w nocy.

Internauci oszaleli na punkcie oposa, dlatego o jego dalszy los jesteśmy spokojni. A patrząc na to lekko przerobione zdjęcie przyznajemy, że faktycznie opos wygląda niemalże jak kreskówkowy pokemon!

 

ZOBACZ: Ta krowa to gigant! To uratowało jej życie – rozpisują się o niej media na całym świecie

 

o2.pl/ foto: twitterKomentarze