W czasie remontu starej uczelni znaleźli list sprzed 112 lat! Jego treść (…)!

Na zaskakującą niespodziankę natrafili robotnicy, którzy remontowali budynek Montclair State University w New Yersey (USA) Podczas kłucia ścian w jednym z pomieszczeń znaleźli starą butelkę po piwie, w której znajdował się list sprzed 112 lat!

Robotnicy pracujący na terenie starej uczelni początkowo nie dowierzali w to co zobaczyli. List w butelce znajdował się w maleńkim otworze zrobionym w jednej z cegieł. Natrafił na niego jeden z budowlańców, który skuwał starą ścianę. W pewnym momencie mężczyzna usłyszał dźwięk tłuczonego szkła, na który natrafił młot. Ku jego zdumieniu okazało się, że pośród szkieł znajdowały się stare, zapisane kartki. Okazało się, że była to wiadomość od pracowników, którzy 112 lat temu wznieśli budynek!

 

 

ZOBACZ:Przyjechał na pogrzeb matki, której nie widział od 10 lat. W czasie uroczystości dostał list, po którym nie mógł powstrzymać łez!

 

 

Robotnicy, którzy natrafili na niezwykłe znalezisko postanowili przeczytać list od swoich kolegów z minionej epoki. Murarze, którzy wznieśli ścianę pozdrawiali ludzi z przyszłości i przedstawili się. Obaj panowie Nj Wiliam Hanley i James Lennon pochodzili z Newark i byli członkami firmy BMIU America. List, który zostawili datowany jest na 3 lipca 1907 roku. Mężczyźni napisali, że tego dnia było bardzo gorąco, a wiadomość była pisana podczas godzinnej przerwy od pracy kiedy się nudzili.

 

 

 

 

Sprawą budowlańców z początku XX wieku zajęli się pracownicy Uniwersytetu, którzy postanowili się o nich więcej dowiedzieć. Udało im się ustalić, że William Hanley w momencie pisania notki miał 33-lata i mieszkał na Central Avenue w Newark. Drugi z mężczyzn również pochodził z Newark, jednak więcej informacji na jego temat nie udało się uzyskać. Władze uniwersytetu starają się teraz dotrzeć do rodzin obu mężczyzn, jednak póki co poszukiwania nie przynoszą żadnych efektów. Wiadomość od murarzy ma zostać wystawiona w szklanej gablocie w centralnym punkcie uczelni.

 

ZOBACZ TAKŻE:Ta pozycja SNU w czasie CIĄŻY jest ZALECANA przez specjalistów! Zmniejsza ryzyko ŚMIERCI WEWNĄTRZMACICZNEJ!

 

 

źródła: o2.pl, foto pixabay.com

 

 

 

 

 

Komentarze