W końcu dobre informacje ws. koronawirusa!

Od początku ogłoszenia stanu pandemii przez WHO, cały świat zalewany jest codziennie coraz to bardziej przygnębiającymi wiadomościami. Panika wzrasta przede wszystkim na Starym Kontynencie. Włochy już 2 dni temu przegoniły Chiny w oficjalnej liczbie zgonów spowodowanych COVID-19. W pozostałych europejskich krajach panuje tendencja wzrostowa w liczbie zachorowań każdej doby.

 

Przy takich informacjach ciężko o pozytywne myślenie. Pociesza nas jedynie fakt, że w kraju w którym wszystko się rozpoczęło, sytuacja zdaje się już być opanowana. Można jednak znaleźć jeszcze co najmniej jeden powód do uśmiechu dla każdego, któremu zależy na ludzkości.

 

Pielęgniarka zakaziła się koronawirusem. Gdy się dowiedziała, zrobiła coś strasznego

 

Są to wiadomości płynące od różnych stacji badawczych. Potwierdzają one, że w krajach które są dotknięte zarazą w największym stopniu znacząco polepszył się stan jakości powietrza.

 

 

Chińscy obywatele długo nie mieli i prawdopodobnie długo nie będą mieli w przyszłości, tak dobrych warunków do uprawiania sportu czy zwykłego spaceru. Wszystko to zapewne przez zastopowane na kilka tygodni działanie.

 

 

Wyraźną zmianę można już dostrzec także w Europie, a przede wszystkim Italii. Spodziewamy się, że najbliższe tygodnie, bądź miesiące przyniosą jeszcze większą poprawę stanu jakości powietrza. Tu wideo jak zmiany przebiegały na naszym kontynencie:

 

 

 

 

Warto nacieszyć się czystym powietrzem, bowiem niewiele pozytywów możemy znaleźć w momencie epidemii. To jest na pewno jeden z nich. Tym bardziej doceńmy to, gdyż prawdopodobnie wraz z uspokojeniem się wirusa, fabryki na całym świecie wrócą do pracy. CO więcej prawdopodobnie ze zdwojoną siłą i być może lepiej dla naszego zdrowi będzie wtedy nadal pozostać w domach.

 

/sb/ek/

 

Źródła:

youtube/@European Space Agency, ESA

https://www.bbc.com/news/science-environment-51944780

youtube/@CityNews Toronto

Foto: zdjęcie poglądowe/zrzut z ekranu/ Youtube.comKomentarze