W sklepach sprzedawano niezwykle GROŹNY ser! Jest TRUJĄCY!

Po raz kolejny okazuje się, że musimy bardzo uważać na to, co kupujemy w sklepie. Następny produkt jest szalenie niebezpieczny! To popularny ser!

Badanie jednej partii sera, które przeprowadzono w laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej, wykazało obecność bakterii Listeria monocytogenes we wszystkich badanych próbkach.

Zobacz także: Beata Ścibakówna SZOKUJE! TO założyła na Sylwestra!

Zjedzenie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do zachorowania na listeriozę.

Produkt: Ser góralski Mała Gałka Wędzona Balser, 180 g

Numer partii: 12080

Data minimalnej trwałości: 06.02.2021

Producent: PPHU „Balser” Marian Górz, Wróblówka 102B, 34- 470 Czarny Dunajec, weterynaryjny numer identyfikacyjny 12111604

Fot. GIS

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Targu rozpoczął postępowanie w sprawie wydania decyzji administracyjnej, nakazującą poprawę wszystkich nieprawidłowości w zakładzie produkcyjnym. Zażądano też zaprezentowania pisemnego udokumentowania działań, które zakład podjął w celu znalezienia i usunięcia źródła zanieczyszczenia wyprodukowanego produktu.

Producent ruszył z procesem wycofywania produktu oraz poinformował swoich kontrahentów o wykryciu bakterii Listeria monocytogenes w serze.

Organy Inspekcji Weterynaryjnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania.

Nie jedzmy tego „przysmaku”! Jest szalenie niebezpieczny!

Zobacz także: TRUJĄCA żywność w sklepach! Absolutnie TEGO nie jedz!

– Jeśli ten produkt został już spożyty, a po spożyciu wystąpiły objawy choroby, należy skontaktować się z lekarzem. Informacje na temat objawów związanych z zakażeniem Listeria monocytogenes zawarte są na stronie internetowej https://gis.gov.pl/zdrowie/choroby-zakazne/ pod hasłem „LISTERIOZA” – podał Główny Inspektorat Sanitarny.

  • Fot. Pixabay
  • Źródło: GIS


Komentarze