W Sylwestra sypnie śniegiem nie tylko w górach. Możliwe nawet 12 cm śniegu

Według prognoz IMGW w części Polski w ostatni dzień roku może zrobić się wyjątkowo biało. W niektórych rejonach naszego kraju przewidywane są opady białego puchu do 12 cm.

 

Pogoda w Sylwestra będzie nierównomierna dla Polski. W niektórych regionach obędzie się zupełnie bez opadów, w innych prognozowanych jest deszcz lub deszcze ze śniegiem, ale nie braknie też województw z opadami śniegu.

 

Pogoda w ostatni dzień roku kształtowana będzie przez rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Skandynawią, Niderlandami, Morzem Północnym oraz Węgrami. Część Polski ma być pod wpływem pofalowanego frontu atmosferycznego, a cały kraj zostanie w polarnej morskiej masie powietrza.

 

Jak w rzeczywistości przełoży się to na pogodę? Według prognoz IMGW na północno-wschodnich krańcach kraju wystąpić mają opady śniegu. Objąć one mogą również lokalnie północ Polski. Na wschodzie oraz południowym – wschodzie przewidywane są natomiast opady deszcze oraz deszcze ze śniegiem.

 

Najwięcej białego puchu przybędzie w Bieszczadach. Przez dzień spaść tam może nawet 8 cm śniegu. W nocy opady wcale nie ustąpią i tym samym dojść tam może 12 cm białego puchu.

 

Przez dzień meteorolodzy prognozują dla północno – wschodnich części kraju temperaturę wynoszącą 0 stopni Celsjusza. Tyle samo słupki rtęci pokażą w górach. W pozostałych regionach temperatura wahać się będzie w granicach 3-4 stopni Celsujsza.

 

W nocy prognozowane w kotlinach górskich jest natomiast od minus 10 do minus 8 stopni. Minus 4 do 0 będzie natomiast na przeważającym obszarze kraju. Nad morzem oraz na południowym wschodzie temperatura może się wahać w granicach 1-2 stopni Celsujsza.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: PixabayKomentarze