W ten sposób rozpoznasz czy MIÓD jest PRAWDZIWY! Zajmie ci to 2 minuty!

Nie raz zastanawiasz się czy miód, który kupiłeś jest na pewno prawdziwy? Przedstawiamy ci sposób, dzięki któremu poznasz czy miód, który masz w domu nie jest sztucznie wyprodukowany. Do przeprowadzenia tego eksperymentu potrzebna będzie jedynie szklanka!

Prawdziwy miód kryje w sobie bogactwo wartości odżywczych takich jak witaminy z grupy A, B1, B2, B6, B12, C, kwas foliowy, pantotenowy i biotynę. Miód chroni nas przez infekcjami, wzmacnia odporność, reguluje krążenie krwi, ułatwia zasypianie i działa antybakteryjnie. Szereg korzyści płynących chociażby z miodu spadziowego jest bardzo szeroki.

 

Niesety w sklepach często pod etykietą miodu naturalnego czy ekologicznego w słoiku może znajdować się sztuczny miód.

Sprawdźmy w prosty i szybki sposób czy miód jest prawdziwy! Żeby przeprowadzić ten eksperyment wystarczy, że weźmiesz szklankę napełnioną wodą i zaczniesz przelewać do niej miód.

 

Jeśli miód szybko zacznie rozpuszczać się w wodzie to znak, że jest sztucznie wyprodukowany i niestety nie posiada wartości odżywczych. Jeśli natomiast osiądzie na dnie możesz być pewny, że kupiłeś prawdziwy i zdrowy miód.

Równie skutecznym testem na sprawdzenie autentyczności miodu jest powolne przelewanie go cienką strużką. Jeżeli w trakcie tej czynności będzie się przerywał, to dowód na to, że jest syntetyczny, a jeśli jednostajnie spływał w dół – że jest naturalny.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Rezygnujesz z FLIRTOWANIA? Popełniasz ogromny BŁĄD!

 

Źródło:pikio/pixabayKomentarze