W tym WOJEWÓDZTWIE pacjent uciekł ze szpitala z objawami koronawirusa. SZUKA GO POLICJA

Policja szuka pacjenta, który uciekł ze szpitala z objawami koronawirusa.

Funkcjonariusze policji próbują ustalić miejsce pobytu 54-letniego mężczyzny, który w czwartek około godziny 15 samowolnie oddalił się z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. Personel placówki powiadomił natychmiast policję.

 

Wiadomo jest, że pacjent trafił do szpitala z objawami zakażenia koronawirusem. Wcześniej przebywał w szpitalu w Sieradzu i miał mieć wykonane testy na obecność choroby COVID-19. Informacje na temat stanu jego zdrowia są jeszcze weryfikowane. Patrole policji poszukują mężczyzny m.in. na ulicach Zgierza w województwie łódzkim.

 

Szpital w Zgierzu na początku tygodnia został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Pierwszych chorych przyjął w środę.

W województwie łódzkim potwierdzono dotychczas 48 przypadków zakażenia chorobą COVID-19. Pod nadzorem epidemiologicznym w regionie przebywa obecnie 2908 osób, a objętych kwarantanną jest 2538.

 

„Liczba potwierdzonych badaniami przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 367” podało Ministerstwo Zdrowia. Resort szacuje, że szczyt zachorowań przypadnie za tydzień do półtora.

 

Wszystko wskazuje na to, że ze względu na panującą pandemię zamknięcie szkół się wydłuży. Niestety liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce szybko rośnie. Każdego dnia stwierdza się nowe zachorowania. 

 

ZOBACZ TEŻ:Hiszpanie OMIJAJĄ kwarantannę! Żeby wyjść z domu wypożyczają…

 

W jakich województwach występuje nawięcej zakażeń?

Koronawirus najmocniej zaatakował w województwach mazowieckim, dolnośląskim i łódzkim. Najmniej zakażeń stwierdzono w województwach podlaskim, świętokrzyskim i zachodniopomorskim. Do 20.03.2020 z powodu choroby COVID-19 zmarło pięć osób.

 

 

 

Źródło:radiozetwiadomości/pixabayKomentarze