Wakacyjna Trasa Dwójki. Będziecie mogli trąbić i mrugać światłami!

Każdego roku w wakacje odbywa się Wakacyjna Trasa Dwójki organizowana przez TVP2.

Wakacyjna Trasa Dwójki to cykl koncertów plenerowych, które odbywają się w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach Polski.

W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa, impreza stanęła pod znakiem zapytania. Finalnie jednak Telewizja Polska podjęła decyzję o zorganizowaniu Trasy, choć w zmienionym formacie.

 

W jakich miastach będzie gościć Wakacyjna Trasa Dwójki?

Koncerty odbędą się w dziewięciu miastach Polski, między innymi w Nowym Targu (już 29 czerwca), Olsztynie, Gdyni i Rzeszowie.

Wygląda na to, że także tym razem publiczna telewizja stawia na disco-polo i muzykę pop, bo oglądać będziemy mogli Zenka Martyniuka, Cleo, a także zespoły Bayer Full, Weekend, Piękni i Młodzi oraz Ronnie Ferrari. Pojawią się także tacy wykonawcy jak Maryla Rodowicz i Helena Vondrackova, ale też Roksana Węgiel czy Sylwia Grzeszczak.

 

Kto będzie prowadził imprezy w ramach Trasy?

Także w tym przypadku TVP stawia na lansowany przez siebie duet z Pytania na Śniadanie. Prowadzącymi bowiem będą Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora. Pozostaje jeszcze pytanie, jak będą wyglądać koncerty w zmienionym formacie?

 

Będziecie mogli trąbić i mrugać

Telewizja Polska zdecydowała się na organizację Wakacyjnej Trasy Dwójki w sposób analogiczny do kin samochodowych. Imprezy dobędą się na lotniskach lub innych obiektach o dużej przestrzeni. Widzowie będą siedzieć w samochodach, a muzyki będą słuchać przez odbiorniki radiowe. Zamiast klaskania czy gwizdania, będzie można trąbić lub mrugać światłami.

 

Czy to się uda?

Tak ma to wyglądać w teorii. Pozostaje pytanie, czy w praktyce sprawdzi się ten model?

W końcu czym innym jest spokojne oglądanie filmu, co możemy robić w aucie. A czym innym udział w koncercie – śpiew, taniec i przebywanie na świeżym powietrzu. Może też się zdarzyć, że będą wielkie upały i wówczas przebywanie w samochodzie może być niekomfortowe.

 

Ci, którzy nie zdecydują się na taki samochodowy koncert, mogą pozostać w domu. Wakacyjna Trasa Dwójki będzie w każdą niedzielę transmitowana w Telewizji Polskiej.

 

Polecamy: Marcin Maciejczak ma 14 lat. Zobacz JAK śpiewał jako 11-latek! (VIDEO)

 

 

fot. https://www.facebook.com/pg/akcentpolskaKomentarze