Wałbrzych: Szlachetny gest księdza! Pieniądze zebrane na nowe konfesjonały przekaże na (…)!

Niezwykle szlachetnym i pięknym gestem wykazał się ksiądz Witold Baczyński z parafii świętego Józefa Robotnika w Wałbrzychu. Duszpasterz w dobie walki z pandemią koronawirusa postanowił wspomóc pracowników służby zdrowia i przeznaczy na to pieniądze, jakie zebrał na nowe konfesjonały do kościoła.

Proboszcz wałbrzyskiej parafii jest osobą niezwykle cenioną i lubianą przez swoich parafian. Duchowny znany jest również z organizowania wielu nietypowych akcji jak choćby „epidemiczna kolęda”, na jaką wybrał się kilka dni temu. Ksiądz Witold Baczyński krążył między osiedlowymi blokami z Najświętszym Sakramentem, na który wierni czekali w oknach swoich mieszkań. Duszpasterz po raz kolejny udowodnił, że jest wielkim człowiekiem. Pieniądze, które zbierał na nowe konfesjonały, w całości przeznaczy na kupno specjalistycznych strojów dla lekarzy i pielęgniarek pracujących na SOR-ze wałbrzyskiego szpitala.

 

ZOBACZ:Koronawirus. Królowa Elżbieta II przekazała oficjalne informacje!

 

Witold Baczyński jest bardzo aktywnym księdzem i nie pozostaje bierny na sytuację związaną z koronawirusem. Na swoim Facebooku mocno wspiera akcję #zostanwdomu i apeluje do parafian, by bez konieczności nie opuszczali swoich domów. Proboszcz nagrywa również wiele filmów z modlitwami i pięknym słowem wsparcia na czas trwania pandemii. Pomoc wałbrzyskiemu szpitalowi to kolejny szlachetny gest z jego strony. Ksiądz rozumie trudną sytuację placówek medycznych dlatego postanowił w jakiś sposób wspomóc personel, który naraża swoje zdrowie i życie na śmiertelne niebezpieczeństwo. Ma nadzieję, że specjalistyczne kombinezony wielokrotnego użytku przydadzą i będą służyć przez dług czas.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Kolejne TRZY ofiary koronawirusa! To LEGENDARNI artyści…

Gepostet von Parafia św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu am Sonntag, 29. März 2020

 

źródła: o2.pl, foto: pixabay.com, wideo: facebook.com

 

 

 

Komentarze