Wałęsa GROZI Kaczyńskiemu. Snuje przerażającą wizję

Lech Wałęsa słynie ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem wypowiedział się na temat Jarosława Kaczyńskiego. Dostało się też prezydentowi Dudzie.

 

Wałęsa skomentował dotychczasowe rządy Prawa i Sprawiedliwości. Zdradził także, co zamierza zrobić z Jarosławem Kaczyńskim. Brzmi to bardzo brutalnie.

 

Były prezydent nie szczędził gorzkich słów pod adresem rządzących. Powiedział nawet, że są gorsi od komunistów. Dodawał, że wolałby walczyć z komunizmem, niż z „kaczyzmem”, jak sam określił politykę PiSu.

 

Wałęsa dojście do władzy przez partię Jarosława Kaczyńskiego uznał za błąd opozycji, która zlekceważyła przeciwnika, a on to wykorzystał. Dodaje także, że brakuje silnego lidera, który mógłby „rozwalić” Prawo i Sprawiedliwość tak, jak on zrobił to z komunizmem.

 

Trzeba bohaterów, którzy będą nam potrzebni kiedy będziemy Kaczyńskiego i innych odwozić na miejsce zasłużonych. Taczki są już przygotowane! Prokuratorzy wolnościowi muszą przygotować prawo, zarzuty i natychmiast prosto do sądu i do aresztu (…) poradziliśmy sobie z faszyzmem, z komunizmem, to z kaczyzmem też sobie poradzimy! – grzmiał Lech Wałęsa.

 

ZOBACZ: Sklep usuwa aukcje masek chroniących przed KORONAWIRUSEM. Coraz mniej produktów!

 

Były prezydent nie oszczędził także prezydenta. Powiedział, że Andrzej Duda zaszkodził Polsce i należy go jak najszybciej zdetronizować. Zapytany o swoje preferencje w nadchodzących wyborach prezydenckich zdradził, na kogo zagłosuje. Według Wałęsy Małgorzatę Kidawę-Błońską jest najlepszą kandydatką i to na nią odda swój głos w majowych wyborach.

 

Podczas programu Lech Wałęsa usłyszał także pytanie, czy uda się na obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Tutaj także padły niezwykle mocne słowa.

 

NIE. – Nie, dlatego, że ta sprawa nie jest rozliczona. Dopóki nie rozliczymy sprawców, trudno cokolwiek innego urządzać (…) Nigdy do tej katastrofy nie powinno dojść i by nie doszło gdyby nie Kaczyńscy i ich polityka. (…) Odpowiedzialność jest po stronie Kaczyńskich. Prędzej czy później będą obciążeni za tę tragedię, bo są jej sprawcami – mówił dla „Expressu Biedrzyckiej” Wałęsa

 

Na zakończenie, były prezydent poparł sędziego Igora Tuleję. Zapowiedział, że sędzia zostanie bohaterem i może powtórzyć jego drogę, drogę Wałęsy – noblisty i bohatera.

Komentarze