Warszawa: Co miesiąc wypłacała sobie dodatkową pensję! Nieuczciwa księgowa wpadło bo (…)!

Szokującego procederu dopuściła się księgowa jednej z warszawskich firm. Kobieta została oskarżona o przywłaszczenie sobie firmowych pieniędzy! Robiła to co miesiąc wypłacając sobie dodatkową pensję w wysokości od 10 do 15 tysięcy złotych z firmowej kasy. Kobieta wpadła, ponieważ kiedy zaczął jej się kruszyć grunt pod nogami chciała za wszelką cenę ukryć kradzieże.

Sprawa została upubliczniona przez policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Pracodawca kobiety zorientował się, że jedna z jego pracownic, co miesiąc inkasowała znaczną sumę pieniędzy z firmowej kasy. Początkowo 30-latka pracująca w korporacji zajmującej się usługami medycznymi chciała wykpić się i zrzucić winę za kradzieże na konwojenta bankowego, któremu przekazywała gotówkę. Kobieta myślała, że dzięki sprytnej i prostej metodzie się wzbogaci. Jej proceder polegał na tym, że fałszowała służbową dokumentację wpisując w niej zawyżone kwoty. Policjanci ustalili, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy kobieta przywłaszczyła sobie około 190 tysięcy złotych.

 

ZOBACZ:Łódzkie: Przerażające rozpoczęcie wakacji! 17-latek poszedł popływać mimo zakazu i (…)!

 

Szefowie kobiety już wcześniej zorientowali się, że coś jest nie tak i ktoś z pracowników gra nie fair, ponieważ podczas jednej z transakcji nigdy nie wydawano tam aż tak wysokich kwot. Policyjne śledztwo szybko pozwoliło wskazać winną całego zamieszania, była nią 30-latka. Kobieta została zatrzymana i początkowo próbowała kłamać, że wina leży po stronie konwojenta. Dopiero kiedy zorientowała się, że jej położenie jest tragiczne przyznała się do winy. 30-latce grozi za to to 5 lat pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ TAKŻE:Łódzkie: Przerażające rozpoczęcie wakacji! 17-latek poszedł popływać mimo zakazu i (…)!

 

 

 

źródła: o2.pl, foto: pixabay.comKomentarze