Waszczykowski NIE CHCE MIGRANTÓW! „Nie chcemy, żeby Polska stała się jednym wielkim obozem”

Waszczykowski krytykuje plan relokacji migrantów w UE  w maltańskiej gazecie –  „Times of Malta”. „Są migranci i są uchodźcy… ale z migrantami to inna sprawa” 

Według ministra spraw zagranicznych: „Musicie po prostu zrozumieć, że przymusowa relokacja niesie ze sobą złe konotacje polityczne: my w XIX wieku byliśmy zmuszani przesiedlać się na Syberię, w czasie drugiej wojny światowej byliśmy wypędzani z naszego kraju”

 

Szef polskiej dyplomacji oświadczył, że Polska nie będzie realizować żadnego programu przesiedleńczego – „Nie chcemy, żeby Polska stała się jednym wielkim obozem (…), w którym ludzie spędzaliby życie chronieni i strzeżeni za ogrodzeniem. Migracja (…) powinna być dobrowolna”. 

 

Minister Waszczykowski podkreślił zarazem, że nasz kraj pozostaje otwarty na „prawdziwie humanitarne przypadki” „Są migranci i są uchodźcy. Oczywiście nadal będziemy przyjmować uchodźców, to nasz obowiązek, ale z migrantami to inna sprawa” – zaznaczył. Dodał, że dotyczy to zwłaszcza tych migrantów, którzy w ogóle nie chcą przybyć do Polski. „My chcemy naprawiać, poprawiać i sprawić, że UE będzie lepsza” – podkreślił minister.

 

źródło:PAP

fot.: wikipedia/twitter

KGKomentarze