,,Waszyngton nie dopuści do pakietu umów w sprawie sytuacji na Ukrainie i w Syrii”

 

„Szef dyplomacji Stanów Zjednoczonych podkreślił, że Waszyngton nie dopuści do żadnego pakietu umów w sprawie rozwiązania sytuacji na Ukrainie i w Syrii” – przekazały służby prasowe ukraińskiego prezydenta.

 

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson, przed amerykańsko-rosyjskimi rozmowami w Moskwie, przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Administracja w Kijowie określiła ją mianem „konsultacji”.

 

Tillerson i Poroszenko omówili sprawę konfliktu w Donbasie na wschodzie Ukrainy oraz sytuację na Krymie. Tillerson zapewnił, że USA nalega na realizację mińskich porozumień w sprawie Donbasu, a przede wszystkim na wstrzymanie walk na linii rozdzielenia w Donbasie. Komunikat podaje: „Prezydent Poroszenko podziękował (USA) za wspieranie Ukrainy w jej walce z rosyjską agresją w Donbasie i za nieuznawanie aneksji Krymu”.

 

„Petro Poroszenko podkreślił także, że Ukraina i Stany Zjednoczone razem bronią dziś wartości demokratycznych, które jednoczą nasze kraje, dlatego sankcje (wobec Rosji) powinny zostać zachowane do czasu pełnego przywrócenia jedności terytorialnej Ukrainy” – oświadczyła administracja prezydenta w Kijowie.

 

źródło: PAP

fot.: pixabay/wikipedia

KG

 

 Komentarze