Watykan zabiera się do pracy! Molestowane zakonnice …

Watykan zabiera się teraz ostro do pracy! Właśnie rozpoczął badanie dziewięciu molestowanych zakonnic. Molestowane były przez kapłanów i inne zakonnice!

 

To już kolejny raz, kiedy opinia publiczna musi dowiadywać się o takich skandalicznych przypadkach nadużyć seksualnych wśród osób duchownych i konsekrowanych. Na tę chwilę odnotowano dziewięć takich przypadków. I co ciekawe! Molestowali nie tylko mężczyźni (kapłani, zakonnicy), ale także i kobiety (współsiostry). Watykan właśnie bada tę sprawę.

 

Prefekt kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego kardynał Joao Braz de Aviz na łamach dziennika „L’Osservatore Romano” powiedział, że: „To zjawisko było dotąd ukryte. Teraz musi zostać ujawnione”.

 

Jak donosi watykański dziennik: „Sytuacja kobiet pozostaje bardzo dwuznaczna. Przede wszystkim obecna wewnątrz instytucji kościelnej od stuleci mentalność skoncentrowana na kobiecie niebezpiecznej i kusicielce, skłania do klasyfikowania takiej przemocy, nawet denuncjowanej, jako wykroczeń seksualnych popełnianych bez przeszkód”.

 

Jak się okazało artykuł opublikowany na łamach „L’Osservatore Romano” wzbudził wiele sensacji w Watykanie. Do sprawy odniósł się nawet papież Franciszek. Głowa państwa Watykańskiego powiedział, że boleje nad tą sprawą, ale podobnych skandali nie należy w ogóle bagatelizować. Zapowiedział też, że będzie czuwał osobiście nad tą sprawą.

 

ZOBACZ: Antoni Macierewicz specjalistą od horrorów? „Wykształcenie filmowe …”

 

Międzynarodowa Unia Przełożonych Generalnych Żeńskich Instytutów Zakonnych również odniosła się do sprawy. Szefowe tej organizacji zapowiedziały do wszystkich zakonnic, aby nie bagatelizowały takich podobnych sytuacji.

 

Źródło: Wirtualna PolskaKomentarze