WAŻNA decyzja prezesa! Będą masowe aresztowania!

Sąd w Warszawie przygotowuje się na masowe aresztowania! Właśnie pojawiła się ważna decyzja prezesa w tej sprawie.

Wiceprezes Sądu Okręgowego w Warszawie przesłał do sędziów tego sądu pismo, w którym nakazał im przygotować się na przyjęcie i rozpoznanie „wzmożonego wpływu wniosków aresztowych”. Chodzi o okres od 30 października do 14 listopada 2020 r.

W całym kraju trwają właśnie protesty związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

– W związku z dużym prawdopodobieństwem konieczności rozpoznawania wniosków o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania oraz spraw w postępowaniu przyspieszonym karnym i wykroczeniowym w ilości przekraczającej zwykłe możliwości sądu (…) zarządzam podjęcie przez prezesów sądów rejonowych działających w okręgu SO w Warszawie działań mających na celu zwiększenie możliwości rozpoznania przez sądy wzmożonego wpływu wniosków o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania” – czytamy w piśmie podpisanym przez wiceprezesa Sławomira Machnio.

Fot. Pixabay

Wcześniej ujawniono, że Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski kazał swoim podwładnym stawiać organizatorom protestów zarzuty zagrożone karą do ośmiu lat więzienia. Chodzi o „sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego”.

Protesty odbywają się po decyzji Trybunału Konstytuacyjnego, stwierdzające niekonstytucyjności przepisów aborcyjnych zezwalających na usunięcie ciąży ze względu na przesłanki embriopatologiczne.

Zobacz także: Natasza Urbańska KRZYCZY na Instagramie! O co chodzi?

Fot. Pixabay
Źródło: OnetKomentarze