Ważna decyzja rządu w sprawie AUTOSTRAD! Znikną…

Rząd podjął ważną decyzję w sprawie autostrad. Znikną… O co chodzi? Co się dzieje?

Ustawa ma wprowadzić nowy sposób poboru opłat za jazdę autostradą dla kierowców pojazdów lekkich. O jakie zmiany dokładnie chodzi? Kiedy wejdą w życie?

– Przejazd odcinkami Konin – Stryków (autostrada A2) i Bielany Wrocławskie – Sośnica (autostrada A4) bez zatrzymywania się przed szlabanem, będzie możliwy od 1 grudnia 2021 r. Kierując się przede wszystkim korzyścią dla obywateli, chcemy odejść od dotychczasowej metody poboru opłaty opartej o bramki autostradowe – powiedziała szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Zobacz także: Są dodatkowe pieniądze na SZCZEPIENIA! Premier nie pozostawia złudzeń!

Od 1 grudnia 2021 r. będzie można zakupić bilet autostradowy np. na stacji benzynowej lub na podstawie danych z geolokalizacji, które trafią do Systemu Poboru Opłaty Elektronicznej KAS (e-TOLL).

e-TOLL zapewni obsługę online, w tym wgląd w historię opłat.

Przepisy umożliwiają likwidację bramek.

– Przepisy ustawy przewidują też ograniczenie zakresu danych niezbędnych do rejestracji pojazdu w systemie e-TOLL. Nie będzie wymagane podanie m.in. numeru VIN pojazdu, czy roku produkcji. Zniesiony zostanie też obowiązek aktualizowania w systemie e-TOLL danych o numerach rejestracyjnych przyczep i naczep ciągniętych przez ciągniki siodłowe, co pozwoli na prostszą realizację procesów logistycznych – tłumaczą urzędnicy.

Trwa już konfiguracja środowiska systemu e-TOLL i przygotowanie do testów. Gdy wszystko będzie gotowe, zostanie udostępnione publicznie.

Jak widać, zmiany są ogromne. Wszystko znacznie ułatwi życie kierowcom.

Zobacz także: GIGANTYCZNE zmiany w sprawie dowodów osobistych! Będą ODCISKI palców!

Źródło: Ministerstwo Finansów

Fot. PixabayKomentarze