WAŻNA informacja premiera dla osób planujących WESELA. Wiele par będzie załamanych!

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do osób planujących wesela. Nie ma dobrych wieści. Wielu będzie załamanych. 

Na dzisiejszej konferencji (25.04) premier Mateusz Morawiecki poinformował o dalszym podtrzymaniu obostrzeń na terenie całego kraju. W związku z panującą epidemią koronawirusa w dalszym ciągu obowiązuje zakaz zgromadzeń. Morawiecki wypowiedział się m.in. na temat osób planujących wesela. Czy będą mogły się odbyć?

 

ZOBACZ TAKŻE: Bardzo groźny symptom COVID-19. Dotyka zwłaszcza MŁODYCH ludzi!

 

Na konferencji prasowej premier podkreślił, że kwestia organizacji weselnych zabaw omawiana była w zeszłym tygodniu przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.  Morawiecki podkreślił, że nie ma żadnych przeciwwskazań co do organizacji ślubów kościelnych i cywilnych. Jednak nadal nie ma możliwości organizacji hucznych zabaw weselnych.

Osoby, które w najbliższych tygodniach planowały weselną zabawę oraz zaproszenie dużej ilości gości muszą liczyć się z tym, że impreza się nie odbędzie. Ilość osób, które mogą aktualnie przebywać w kościele jest ściśle związana z powierzchnią obiektu. Na 15 mkw kościoła przypadać może tylko jedna osoba.

W momencie gdy ślub zorganizujemy w kościele, którego powierzchnia będzie na tyle duża, aby zmieścić ponad 50 osób, to należy jednak pamiętać, że wesele z liczbą gości powyżej 50, będzie już naruszeniem obowiązujących obecnie zasad. Również dotyczy to pogrzebów i innych sakramentów.

Dla wielu par, które miesiącami przygotowywały się do tak ważnego dnia jest to ogromny cios. Niemniej jednak, najważniejsze w tym momencie jest przede wszystkim zdrowie i zachowanie zasad bezpieczeństwa.

 

fot/źródło: youtubeKomentarze