WAŻNA informacja w sprawie 500+! Właśnie podano, że..

Jest ważna informacja w sprawie 500+! Właśnie podano, że..

Jest mało czasu! Tylko do końca kwietnia możemy złożyć wniosek o 500+! Jeśli tego nie zrobimy, możemy mieć problem! Nie będzie ciągłości wypłaty!

–  Zachęcam do składania wniosków online, nie ma się czego obawiać, to szybka i bardzo bezpieczna droga – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zobacz także: Pieczesz ciasta? Nie mamy dobrych wieści…

Od tego roku prawo do świadczenia jest ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja kolejnego roku.

– W związku z tymi zmianami w programie „Rodzina 500+” w ubiegłym roku nie było konieczności składania nowego wniosku o świadczenie. W tym roku trzeba to zrobić. Ważna informacja dla rodziców i opiekunów jest taka, że aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia – wniosek należy złożyć do końca kwietnia. Nie warto zwlekać – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wniosek online złożymy za pośrednictwem banku, portalu Empatia albo PUE ZUS. Droga tradycyjna to konieczność stawiennictwa w urzędzie. Wniosek można też wysłać pocztą.

– Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku – podkreślają urzędnicy.

Jeśli wniosek złożymy do końca czerwca 2021 r., świadczenie zostanie wypłacone nam z wyrównaniem od 1 czerwca.

Zobacz także: WIELKIE załamanie POGODY! Przygotujmy się na CHŁÓD!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze