Ważna rocznica PiS-u. Będą ŚWIĘTOWAĆ na całego!

Ale rocznica! Prawo i Sprawiedliwość będzie świętowało na całego! O co chodzi? Co się stało?

1 kwietnia minie 5 lat od uruchomienia programu „Rodzina 500+”. Wielu uważa, że tylko dzięki temu programowi PiS wygrał wszystkie wybory.

Zobacz także: Rząd przedłuża… TO WAŻNA decyzja dla seniorów!

– Przez cały tydzień będziemy przybliżać Państwu efekty programu, a także damy głos samym rodzinom. Zachęcam także do śledzenia naszej wyjątkowej debaty, która odbędzie się już 31 marca – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Program zna chyba każdy Polak. Stał się również znakiem rozpoznawczym Polski za granicą.

– Żeby poznać prawdziwą skalę inwestycji w rodziny, jaka dokonuje się w ramach programu „Rodzina 500+”, warto przytoczyć konkretne liczby. Od czasu uruchomienia programu to już ponad 141 mld zł, a świadczeniem wychowawczym objętych jest 6,6 mln dzieci. 500 zł miesięcznie, 6 tys. zł rocznie i nawet 108 tys. zł w dłuższej perspektywie – od narodzin dziecka do uzyskania przez nie pełnoletności. To naprawdę znaczące kwoty – dodała Marlena Maląg.

Z okazji urodzin programu odbędzie się specjalna debata. Będzie ją można śledzić w sieci.

– Debata będzie transmitowana w mediach społecznościowych Ministerstwa Rodziny. Gorąco zachęcam do śledzenia dyskusji. Jestem przekonana, że będzie ona bardzo ciekawa i owocna – powiedziała minister Marlena Maląg.

Zobacz także: AFERA na lotnisku! Chodzi o koronawirusa!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze