Ważne informacje dla kierowców! Obowiązek zmiany opon….

Zmiana opon do tej pory nie stanowiła jednego z obowiązków kierowców. Mimo wszystko, kiedy temperatury spadały blisko zera, a warunki na drogach się pogarszały, wymiana opon z letnich na zimowe stanowiła bezpieczniejszą opcję.

Decyzja Ministerstwa Infrastruktury zaskoczyła wszystkich kierowców. Mimo, że obowiązek zmiany opon byłby czasem uciążliwy, to jednak uważa się go za przydatny, a opony zimowe za bardziej skuteczne w utrudnionych warunkach drogowych niż letnie. Deszcze, śniegi czy przymrozki stanowiłyby mniejsze zagrożenie, jednak…obowiązku zmiany opon nie będzie!

 

CZYTAJ TAKŻE: Papież Franciszek zarażony KORONAWIRUSEM? Znamy WYNIKI badań!

 

Minister Infrastruktury tłumaczy decyzję o wstrzymaniu obowiązku wymiany opon na zimowe tym, że będzie to korzystne dla środowiska, a także pod względem kosztów. Naraziłoby to tych, którzy opon nie zmieniają na dodatkowe wydatki, gdyż byliby zmuszeni zakupić tzw. „zimówki”. Ponadto na zimowych oponach wzrasta zużycie paliwa.

 

Zimowe warunki w Zakopanem podczas sylwestra jak co roku spowodowały wiele problemów kierowcom. Niektórzy z nich nie przygotowali opon na niższe temperatury. Znane są liczne przypadki kolizji i wypadków z powodu braku zimowych opon także w innych miastach.

 

Tegoroczny, jak też ubiegłoroczny Sylwester w Zakopanem wiązał się z ogromem kolizji i zatorów na drodze, których prawdopodobnie można by uniknąć, gdyby kierowcy posiadali zimowe opony

 

-twierdzi posłanka Barbara Bartuś z PiS.

 

Ministerstwo podkreśla jednak, że nie porzuca całkiem pomysłu wprowadzenia obowiązku wymiany opon. Posłowie PiSu będą mieć sprawę na uwadze.

 

 

Źródło: autokult.pl / foto zrzut ekrany Youtube.com HowdiniKomentarze