WAŻNE słowa ministra o skutkach ubocznych szczepionki! Wyłożył kawę na ławę!

Jest już 250 tys. osób zaszczepionych na COVID-19. Minister zdrowia Adam Niedzielski właśnie zabrał głos w sprawie skutków ubocznych szczepionki. Co powiedział?

Do tej pory w Polsce odnotowano 37 niepożądanych odczynów poszczepiennych, 32 z nich miały charakter łagodny, cztery były poważne, a jeden ciężki.

– Mając na uwadze bezpieczeństwo i wątpliwości, jakie pojawiły się wokół szczepionki, zdecydowaliśmy się zmienić sposób dochodzenia odszkodowania w przypadku NOP-ów (niepożądanych odczynów poszczepiennych – przyp. red.). Zmiana polega na powołaniu funduszu kompensacyjnego, ale nie o sam fundusz tu chodzi, tylko chodzi oczywiście o procedurę. Ta procedura z założenia ma zlikwidować niedogodności związane z postępowaniem sądowym, czyli tych dot. czasu trwania procesu o odszkodowanie, ale też, by uprościć procedurę i zrobić ją tańszą dla osoby, która takiego odszkodowania potrzebuje – powiedział minister.

Zobacz także: TEN przyrząd kuchenny jest niezwykle GROŹNY! Pojawiło się OFICJALNE ostrzeżenie!

Niedzielski stwierdził, że odszkodowanie otrzymają osoby hospitalizowane minimum 14 dni lub te, które doznają szoku anafilaktycznego.

– Osoby, które będą uprawnione do takiego odszkodowania w ramach takiej uproszczonej procedury, to będą osoby, które wymagają hospitalizacji przez co najmniej 14 dni – to jest jeden bardzo ważny warunek – lub, podkreślam „lub”, a nie „i” osoby, u których wystąpił wstrząs anafilaktyczny, który spowodował konieczność obserwacji lub hospitalizacji co najmniej 14-dniowej – dodał.

Fot. Pixabay

Świadczenie kompensacyjne wyniesie od 10 tys. zł do 100 tys. zł. Minister Niedzielski podkreślił, że NOP-y występują bardzo rzadko.

– Dzisiaj mamy ponad 250 tys. osób zaszczepionych na COVID-19. Z raportu Głównego Inspektora Sanitarnego i całej Inspekcji Sanitarnej wynika, że w Polsce mieliśmy do tej pory w przypadku szczepienia na COVID jedynie 37 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 32 miały charakter łagodny, 4 poważny i jeden ciężki – powiedział Niedzielski.

Zobacz także: PRZEŁOMOWA decyzja papieża! Wierni od dawna na nią czekali!

Źródło: Pixabay

Źródło: polsatnews.plKomentarze