Ważny człowiek ISIS – ZABITY!

Sekretarz i minister spraw zagranicznych grupy ekstremistów – Ayad Jumaili, znany, jako Abu Yahiya, został zabity przez irackie siły powietrzne w  al-Qaim, w prowincji Anbar na granicy z Syrią.

Na podstawie dokładnych informacji uzyskanych przez oddział wywiadu lotniczego, dwie bazy ISIS zostały zlokalizowane i ukierunkowane na al-Qaim. Zabito sekretarza i ministra spraw zagranicznych grupy ekstremistów – Ayad Jumaili  oraz dwóch innych wysokich urzędników. Wśród ofiar znalazł się: szef spraw wojskowych al-Qaim i Salim Muthdafar al-Ajami, znany jako Abu Khatab z departamentu administracji ISIS.

 

Ich śmierć nastąpiła zaledwie kilka dni po tym, jak urzędnik propagandy ISIS i czterech jego towarzyszy zginęło w wyniku koalicji. Ibrahim al-Ansari i cztery inne osoby zostały zabite 25 marca w Al-Kaim, w prowincji Anbar na granicy z Syrią.

 

Ansari był odpowiedzialny za produkcję i rozpowszechnianie propagandy, a także kierował i zachęcał do ataków terrorystycznych na arenie międzynarodowej. „To strajk zakłóci zdolność ISIS do propagowania propagandy – propagandy w celu pobudzenia terroru do regionu, jak również w naszej ojczyźnie i nawiązał kontakt z innymi członkami ISIS”- informuje Col. Joseph Scrocca – dyrektor ds. publicznych armii USA.

 

 

 Komentarze