Ważny dzień dla Beaty Szydło! SZEFOWA POLSKIEGO RZĄDU PRZEPEŁNIONA DUMĄ.

Święto w rodzinie premier Beaty Szydło

 

Ks. Tymoteusz Szydło, syn premier, który w sobotę 27 maja został wyświęcony na kapłana, odprawił dziś swoją prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie. W Eucharystii uczestniczyła rodzina wyświęconego, w tym szefowa rządu. Nowo wyświęcony ksiądz mówił:

 

Dziś przede wszystkim świętujemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i ona jest najważniejsza. Wspominamy jak Chrystus, głowa mistycznego ciała, wstępuje do Nieba i tam przebywa w chwale Ojca. Mamy tę nadzieję, że my też będziemy tam z nim przebywać, dzięki temu, że on przyjął naszą ludzką naturę i wywyższył ją w swoim wniebowstąpieniem.

 

 

Ks. Tymoteusz przed błogosławieństwem kończącym mszę św. prosił wszystkich o modlitwę w swojej intencji:

 

Na koniec proszę, módlcie się za mnie. Nie o to, bym był wybitnym księdzem; nie o to, żeby mnie ominęło wszelkie zło; nie o to, bym robił karierę, ale o to, abym przeżył moje życie tak, jak tu przed wami stoję: jako ksiądz.

Premier Beata Szydło po mszy św. wyszła do dziennikarzy wraz z synem Tymoteuszem. Powiedziała, że napawa on całą rodzinę wielką dumą.

 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Życzymy Tymoteuszowi (…) by wytrwał do końca w kapłaństwie i tak, jak dziś stanął przed ludźmi jako kapłan, trwał przez całe życie – dodała szefowa rządu.

 

Źródło TVP.info

MMKomentarze