Ważny komunikat ministerstwa finansów! Dotyczy osób fizycznych, które…

CRBR – Ministerstwo Finansów wydłuża czas przyjmowania zgłoszeń. Jest jeden powód.

Czas na przyjęcie zgłoszeń do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych został wydłużony do wtorku –  przekazało dziś w specjalnym komunikacie Ministerstwo Finansów. Zmiana terminu jest powiązana z czasową niedostępnością strony internetowej rejestru.

„Resort finansów wydłuża czas przyjmowania zgłoszeń do rejestru do 14 lipca br. Ma to związek z wydłużonym czasem akceptacji zgłoszeń oraz czasowym brakiem dostępu do strony www rejestru” – poinformowało ministerstwo.

Jak wynika z tłumaczeń resortu, zostało stwierdzone zakłócenie w funkcjonowaniu systemu teleinformatycznego obsługującego Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych. Niektórzy użytkownicy, którzy dziś podejmowali próby dokonania zgłoszenia, mieli problemy z wypełnieniem formularza.

„W związku z tym do biegu terminów, o których mowa w art. 60 ust. 1 (ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu – PAP) nie wlicza się 13 lipca. Zgłoszenia przyjmujemy do 14 lipca br., bez konsekwencji dla rejestrujących się” – informuje resort Finansów.

„Ministerstwo Finansów pracuje nad rozwiązaniem trudności” – dodano w komunikacie resortu.

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych jest systemem, który gromadzi i przetwarza informacje o osobach fizycznych, które sprawują bezpośrednią albo pośrednią kontrolę nad spółką (są to tzw. beneficjenci rzeczywiści). Według resortu finansów rejestr utworzono aby zapobiegać praniu pieniędzy oraz wspierania finansowego terroryzmu. Ponadto obowiązek stworzenia resjetru został nałożony na każdego z członków Unii Europejskiej.

 Komentarze