Ważysz tyle kilogramów? Sprawdź, ile SZKLANEK WODY powinieneś wypijać!

Ile wody należy wypijać w ciągu dnia w zależności od wagi? Zapoznaj się z piramidą picia szklanek wody w ciągu dnia adekwatnie do wagi ciała.

Bez wątpienia ludzki organizm potrzebuje odpowiedniego nawodnienia, by funkcjonować sprawnie i czuć się dobrze.  Kiedy brakuje nam odpowiedniego nawodnienia zaczynamy zwalniać i pojawia się m.in zmęczenie oraz brak energii.

 

Nasz organizm składa się przede wszystkim z wody. U mężczyzn stanowi ona 70 procent składu ciała, a u kobiet nieco mniej około 60 procent masy ciała. Wynika to z większego udziału tkanki tłuszczowej w organizmie kobiet. Zawartość wody w organizmie zmniejsza się wraz z wiekiem. 

 

W przypadku treningów, które zajmują więcej niż godzinę, powinno się wypijać wody tyle co równowartość około 75% swojej masy ciała.

 

Oto jaka wystarczająca ilość wody jest przypasowana do wagi ciała:

 

9 kg- 1 szklanka

18 kg- 2 szklanki

27 kg-3 szklanki

36 kg-4 szlanki

45 kg-5 szklanek

54 kg-6 szklanek

63 kg-7 szklanek

72 kg-8 szklanek

81 kg-9 szklanek

90 kg-10 szklanek

99 kg-11 szklanek

108 kg-12 szklanek

117 kg-13 szklanek

126 kg-14 szklanek

135 kg-15 szklanek

 

Pamiętajmy, że odpowiednie nawodnienie organizmu zapobiega wysychaniu śluzówek, dzięki czemu stanowią one mocniejszą barierę dla wirusów.

Dobrym rozwiązaniem jest także woda filtrowana z kranu przy użyciu dzbanka. Ta alternatywa jest przyjazna dla portfela i środowiska, a przy tym przywraca wodzie jej naturalny smak i neutralny zapach. 

 

 

ZOBACZ TEŻ:Cristiano Ronaldo z zakupem wartym blisko 10 milinów euro!?

 

Źródło:medonet/pixabayKomentarze