Wbijają gwoździe w jabłka, by uzupełnić niedobór żelaza! ZOBACZ, CO NA TO LEKARZ

Na jednej z grup internetowych pojawił się jakiś czas wpis dotyczący naturalnego uzupełniania niedoboru żelaza. Okazuje się, że są wśród nas tacy, którzy wbijają gwoździe w jabłka, chcąc właśnie w ten sposób uzupełnić niedobory składnika. Zobacz, co na to lekarz!

Witam. Zakupiłam gwoździe stalowe surowe. Włożyłam do bio jabłek wieczorem. Mam prośbę czy to tak ma wyglądać? Jestem w 34 tyg. ciąży. Pozdrawiam – napisała jedna z Internautek na grupie Zioła i Terapie Naturalne.

Sprawę postanowił skomentować lekarz Dawid Ciemięga. Chcielibyśmy posłużyć się jego tekstem, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Istnieje jedna publikacja z 1982 roku w której autorzy wykazali, że stalowe gwoździe wbite w jabłko na 24 godziny prowadzą do wytworzenia związków żelaza, które są przyswajalne dla szczura (badanie na szczurach). Jedno jabłko + 8 gwoździ na 24 godziny = 15 mg przyswajalnego żelaza . Niby fajnie ! ALE… – napisał pan Dawid Ciemięga.

W dalszej części wpisu argumentuje, że takie praktyki mogą przynieść nam znacznie więcej szkody niż pożytku. Jego słowa powinny być przestrogą dla osób ceniących sobie niekonwencjonalne metody leczenia. Wbijanie gwoździ w jabłka może być dla nas niebezpieczne! Dlaczego?

Gwoździe są ze stali – czyli stopu żelaza z węglem + domieszki innych substancji, domieszki tych innych substancji są potencjalnie toksyczne (sam artykuł o tym mówi), m.in dlatego gwoździe sprzedają w marketach budowlanych a nie w spożywczaku. Gwoździe są też niejadalne, bo – hmm to gwoździe…

Lekarz zastanawia się również dlaczego ludzie stosują tak średniowieczne praktyki, skoro mają dostęp do skutecznych leków z biodostępnym żelazem.

Czarne plamy w jabłku to prawdopodobnie produkt korozji gwoździ – tlenek żelaza, czyli rdza, no tak – niektórzy ludzie widocznie jedzą rdzę. Równie dobrze można by obgryzać starą pralkę.

Na koniec specjalista dodaje, że stosowanie tego typu metod w ciąży jest po prostu głupie i nierozsądne!!!

Źródło: Strona lekarza Dawida Ciemięgi

Źródło zdjęcia: Facebook

Zobacz też: Błahe powody, dla których MĘŻCZYŹNI ZDRADZAJĄ SWOJE PARTNERKI! Musisz je poznać

Komentarze