Weszły w życie NOWE ZAKAZY ws. epidemii! Za nieprzestrzeganie zasad zapłacisz SUROWĄ KARĘ!

W życie wchodzą nowe zakazy związane z epidemią koronawirusa. Ich nieprzestrzeganie może skutkować wysoką karą pieniężną. 

Warszawa to miasto w którym liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 jest największa. Władze miasta od początku usiłują wprowadzić pewne ograniczenia dla mieszkańców mające spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa wśród warszawiaków. Właśnie uchwalono kolejne przepisy. Za ich nieprzestrzeganie można otrzymać surową karę pieniężną.

 

Warszawa zamknęła jakiś czas temu już wszystkie miejskie baseny czy sauny oraz boiska szkolne otwarte dla ogółu mieszkańców. Nikt w najbliższym czasie nie będzie mógł skorzystać także z usług kin, teatrów czy kawiarni. Warszawa postanowiła ograniczyć kolejną możliwość stwarzającą możliwość łatwiejszego przenoszenia się wirusa SARS-CoV-2. W ostatnich dniach pogoda nas rozpieszczała. Wiele osób postanowiło wyjść z domu i spędzić czas na świeżym powietrzu. Jednak jak wiadomo – nie jest to aktulnie najbezpieczniejsza forma spędzania czasu.

 

Pomimo zachowywania pozorów bezpieczeństwa ryzyko, że ktoś stał się nosicielem wirusa, w tym momencie niebywale wzrasta. Radni postanowili podjąć konkretne działania mające przeciwdziałać takim sytuacjom.

 

ZOBACZ TAKŻE: PORUSZAJĄCY widok z włoskiego Bergamo! Wojsko masowo wywozi trumny z ciałami zmarłych… (FOTO)

 

Rada Warszawy zdecydowała się wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu nad Wisłą z nadzieją, że ograniczy to spotkania w grupach ludzi młodych. Nowe zasady weszły w życie z trybem natychmiastowym i obowiązywać mają do końca czerwca. Dodatkowo Urząd Miasta poinformował, że także w parkach oraz na skwerach pojawią się dodatkowe patrole straży miejskiej kontrolujące sytuację.

fot. pixabay


Komentarze