Z ostatniej chwili: WHO OGŁOSIŁO PANDEMIĘ! ,,Jesteśmy głęboko zaniepokojeni…”

Światowa organizacja zdrowia ogłosiła pandemię w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował o tym na konferencji prasowej w Genewie

Na dzisiejszej konferencji prasowej WHO ogłosiło pandemię w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-Cov-2. 

 

 

– Jesteśmy głęboko zaniepokojeni zarówno alarmującym poziomem rozprzestrzeniania się, intensywnością, jak i alarmującym poziomem braku działań. Dlatego sformułowaliśmy ocenę, że Covid-19 można scharakteryzować jako pandemię – poinformował szef Światowej Organizacji Zdrowia

 

ZOBACZ TAKŻE: Przerażające słowa Jackowskiego. Według jasnowidza Polaków czeka prawdziwa TRAGEDIA!

 

To przełomowa decyzja, gdyż do tej pory Światowa Organizacja Zdrowia wzbraniała się przed nazywaniem epidemii koronawirusa pandemią.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba spraw poza Chinami wzrosła trzynastokrotnie, a liczba dotkniętych krajów potroiła się – mówił dr Tedros Adhanom Ghebreyesus.

 

 

W nadchodzących dniach i tygodniach spodziewamy się, że liczba przypadków, liczba zgonów i liczba dotkniętych krajów wzrośnie jeszcze bardziej – dodaje szef Światowej Organizacji Zdrowia.

 

Tedros przyznał, że kilka krajów wykazało zdolność do stłumienia epidemii. Obwinił także część rządzących w niektórych państwach o nie podjęcie wystarczająco szybkiej reakcji aby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii.

 

Czym właściwie jest pandemia?

Terminem pandemia określa się epidemię choroby zakaźnej w różnych środowiskach, na dużym obszarze – różnych kontynentach w tym samym czasie. Nazwa pochodzi od greckich słów: „pan” = „wszyscy” i „demos” = „lud”.

 

 

źródło: twitter

fot. freepikKomentarze