Wiadomo kiedy uczniowie wrócą do szkół! Rząd podał WAŻNE DATY.

Rząd poinformowało ważnych datach, które dotyczą uczniów i studentów. Wiadomo także, kiedy zostaną przeprowadzone egzaminy.

Z powodu epidemii rok szkolny jest bardzo chaotyczny. Uczniowie do tej pory praktycznie nie wiedzieli kiedy mogą spodziewać się powrotu do szkoły i egzaminów. Dla wielu licealistów egzamin dojrzałości odgrywa ogromną rolę, a z powodu koronawirusa nie wiedzieli czy w ogóle się odbędzie. Rząd podał jednak ważne daty dotyczące powrotu uczniów do szkół oraz studentów na uczelnie wyższe. Wiadomo także, kiedy zostaną przeprowadzone egzaminy maturalne i 8-klasisty.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lidl wprowadza REWOLUCYJNE rozwiązanie! Znacznie ułatwi ono zakupy!

 

Na piątkowej konferencji (24.04) Minister Edukacji ogłosił, że matury rozpoczną się 8 czerwca. Maraton egzaminów rozpocznie egzamin z języka polskiego. Będą trwały aż do końca czerwca. Co istotne, zrezygnowano z egzaminów ustnych, zostały tylko te pisemne.

 

Ośmioklasiści też mają powody do radości, albowiem od 16 do 18 czerwca odbędą się egzaminy dla ósmoklasistów.

 

– Przewidujemy, że do 11 sierpnia będzie możliwość podania wyników maturalnych. W tej sytuacji egzaminy poprawkowe odbyłyby się na początku września. zapowiedział Minister Edukacji.

 

Co z powrotem do szkół?

Niestety, uczniowie pozostaną w swoich domach kolejny miesiąc. Minister Edukacji ogłosił, że ograniczenie działalności szkół potrwa do 24 maja. Dla wielu nie jest to dobra wiadomość.

– Zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności szkół. Ograniczenie przesuwamy aż do 24 maja. – ogłosił Dariusz Piontkowski.

 

źródło: gov.pl, dziennik bałtycki

fot. pixabay

 Komentarze