Wiedeń najlepszym miastem do życia na świecie

Według twórców raportu największej na świecie firmy consultingowej Mercer najlepszym na świecie miastem do życia jest Wiedeń. W stolicy Austrii docenili przede wszystkim transport publiczny oraz tanie i komfortowe mieszkania czynszowe. Apartament o powierzchni 100 mkw. można w centrum tego miasta wynająć nawet za 800 euro miesięcznie. Średnie zarobki w stolicy przy tym to 3 tys. euro miesięcznie.

Na drugim miejscu w miast znalazł się szwajcarski Zurych, na trzecim nowozelandzkie Auckland. W pierwszej dziesiątce jest dużo miast niemieckich. Monachium jest czwarte, na szósty Dusseldorf, a siódmy Frankfurt.

W pierwszej dziesiątce nie ma Nowego Jorku, który zajął dopiero na 44. pozycję. Niskie miejsce ma też Paryż (37. miejsce) oraz Londyn (39).

Wśród polskich miast najwyżej znalazła się, zajmując 79 miejsce. W pierwszej setce znalazł się jeszcze Wrocław, który był 99.

Autorzy rankingu pod uwagę brali aspekty socjalne i ekonomiczne wpływające na codzienne życie, a także poziom opieki zdrowotnej, edukację, dostępność mieszkań oraz środowisko naturalne.

Źródło: tvn24bis.pl

DZKomentarze