„Wiedziałem, że tak to się skończy”. Olga Tokarczuk ODDAŁA swojego NOBLA…

„Ma do tego prawo” – mówią specjaliści. Okazało się, że Olga Tokarczuk, która kilka dni temu odebrała Literacką Nagrodę Nobla, oddała ją…

 

Olga Tokarczuk to teraz temat numer jeden w polskich mediach. Po pierwsze, że zdobyła Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, po drugie ze względu na kontrowersyjne wypowiedzi na temat Polski. A teraz okazało się, że świeżo upieczona laureatka przekazała swojego Nobla …

 

… a właściwie przekazała replikę na ręce Jurka Owsiaka i jego Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Polska noblistka wierzy, że spieniężona wartość tej nagrody pomoże małym, chorym i potrzebującym dzieciom leżących w szpitalach.

 

Jak napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych: „Przekazuję replikę medalu noblowskiego na dwudziesty ósmy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Replika, pierwsza z trzech, jest ręcznie wykonana z brązu i pokryta złotem w zakładzie Svenska Medalj w Eskilstunie. Siema!”. Przypomnijmy, że ma prawo do wykonania trzech, srebrnych, dodatkowo pozłacanych replik tej Nagrody. I pierwsza nich pójdzie właśnie na rzecz fundacji Jurka Owsiaka!

 

Z kolei Owsiak, polski społecznik i filantrop powiedział: Olga chce nam coś przekazać na licytację WOŚP. (…) w tym momencie spowodowała, że zaniemówiliśmy i wirowaliśmy we wszechświecie niesamowitych zdarzeń (…) Otóż Olga wyjęła oficjalną replikę Medalu Noblowskiego Nobel Prize. Pozłacany, pięknie wykonany medal z podobizną Alfreda Nobla. Na rewersie muza literatury, a pod spodem wyraźny, wygrawerowany napis. To stuprocentowy medal naszej Olgi! Okazuje się, że ma prawo do wykonania trzech replik, srebrnych, dodatkowo pozłacanych. I takie repliki zamówiła, a pierwszą z nich przekazała Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na licytację. Jesteśmy nieprawdopodobnie szczęśliwi.

 

ZOBACZ TEŻ: Morawiecki ZMIENIŁ przepisy! Możesz stracić prawo jazdy już za…

 

Internauci bardzo szybko zareagowali. Piszą między innymi: „Ja tak czułem, że tak się to skończy. Wspaniale!”, „To cudownie, że nasza kochana noblistka dzieli się dobrem z innym”. „Do czego to doszło, że dziś już będzie można kupić sobie Nobla. Alfred się w grobie przewraca. A idź z tym światem”. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

Źródło: „Super Express”

 

 Komentarze