WIEDZIAŁEŚ? NAJPOPULARNIEJSZA PRZEKĄSKA ŚWIATA PRZYCZYNĄ NOWOTWORÓW I PRZEDWCZESNEJ ŚMIERCI! LEPIEJ Z NIEJ ZREZYGNUJ I ZASTĄP CZYMŚ ZDROWSZYM.(VIDEO)

Jeden z najpopularniejszych fast foodów na świecie, hot dog, wielu z nas nie potrafi się mu oprzeć. Dostępny w okresie letnim prawie na każdym rogu.

Lekarze jednak ostrzegają przed tą przekąskom, która jak pokazują badania powoduje szereg groźnych chorób.

Częste spożywanie hot dogów może być przyczyną cukrzycy typu 2, chorób układu krążenia, nowotworów, zwiększa również ryzyko przedwczesnej śmierci. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy.

Hot dog z wieprzowiny ma ok. 200 kalorii, zawiera 18 g tłuszczu całkowitego oraz 620 g sodu, dodatkowo oblany jest sosem i posypany  różnymi dodatkami. Trzeba zaznaczyć, że parówka w bułce to mięso przetworzone, a to już sygnał do tego, aby zastanowić się nad zakupem przekąski.

Eksperci i lekarze uważają, że głównym winowajcą szkodliwego wpływu hot dogów na zdrowie człowieka są zawarte w parówce azotany i konserwanty pochodzenia syntetycznego i naturalnego.

Dzięki nim hot dogi mają dłuższą datę ważności i więcej koloru.

Niestety, podczas trawienia, azotany zmieniają się w azotyny, które w prowadzonych badaniach wykazały, że powodują rozwój raka.

 

Zatem warto zastanowić się czy nie lepiej dla własnego dobra zrezygnować z ulubionej przekąski i wybrać coś zdrowszego, co nie będzie miało tak negatywnego wpływu na zdrowie.

 

Źródło WP.PL, youtube

MM

 

 

 Komentarze