Wiedźmin Netflixa będzie poprawny politycznie? Niestety, wszystko na to wskazuje!

Wszyscy fani sagi Andrzeja Sapkowskiego oraz serii gier studia CD Projekt RED z wypiekami na twarzach śledzą kolejne newsy o pracach nad serialem Netflixa, który ma powstać na podstawie powieści Sapkowskiego. Wszyscy obawiają się, że Wiedźmin jako międzynarodowa produkcja może znacznie odbiegać od pierwowzoru i być jej uładzoną, politycznie poprawną wersją. Obawy te chyba były słuszne.

W Internecie pojawiło się ogłoszenie, zgodnie z którym twórcy serialu Wiedźmin poszukują odtwórczyni do roli Ciri – dziecka, z którym Geralt z Rivii był związany przeznaczeniem. Jest to młoda dziewczyna o popielatych włosach i zielonych oczach, którą według twórców serialu ma zagrać… aktorka z mniejszości etnicznej!

 

Według ogłoszenia poszukiwana jest 15-16 letnia dziewczynka BAME. Skrót ten oznacza Black Asian Minority Ethnic, czyli Czarna, Azjatycka Mniejszość Etniczna!

Nie oszukujmy się – postaci w uniwersum stworzonym przez Sapkowskiego są białe. Stereotyp ten umocniły gry studia CD Projekt RED, którym zresztą zarzucano promowanie rasizmu i sarkano na brak przedstawicieli innych ras niż biała.

 

Czyżby serial Netflixa miał z nim zerwać? Nie chcemy mieć przypiętej łatki rasistów, ale zupełnie nam się to nie widzi! Szczególnie, jeśli zmiana ta ma dotyczyć jednej z najważniejszych postaci całej serii.

Komentarze