WIELKA afera w TVP! Poszło o Jurka Owsiaka!

To wielka afera w TVP! Poszło o Jurka Owsiaka! Co się wydarzyło?

Chodzi o zwolnienie z TVP Patrycji Kasperczak. O tej sprawie już informowaliśmy na łamach wsieci24.pl. Teraz tematem zajął się Rzecznik Praw Obywatelskich!

– Z doniesień medialnych Rzecznik Praw Obywatelskich dowiedział się o zwolnieniu wieloletniej prezenterki poznańskiej TVP Patrycji Kasperczak. Decyzja o rozwiązaniu z nią współpracy miała zostać uzasadniona wystąpieniem w minutowym programie na antenie TVP z naklejonym „serduszkiem” – symbolem akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – podało biuro RPO.

Zobacz także: DRAMAT Katarzyny Dowbor! Przekazała KOSZMARNĄ wiadomość!

Uzasadnienie, że prezenterka przez naklejenie serduszka promowała konkurencyjny TVN, jest według RPO nie do przyjęcia. Prezenterka nie naruszyła bowiem regulaminu pracy i zasad etyki dziennikarskiej.

Fot. Pixabay

Rzecznik przypomniał, że polska Konstytucja zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu.

Wskazał również również na artykuł 10 Europejskiej Konwencji, w którym zagwarantowano prawo do rzetelnej informacji.

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich napisał do do Agaty Ławniczak, dyrektorki Oddziału TVP w Poznaniu, że jej wyjaśnienia są niewystarczające. Według TVP umowa o pracę prezenterki pogody po prostu wygasła, a kobieta nadal jest zatrudniona w telewizji – jako redaktor odpowiedzialny dnia.

TVP nie przepada za akcją Owsiaka. Od lat w Telewizji Polskiej o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy mówi się niewiele, a jeśli już to często w negatywnym świetle. Jaki zatem był faktyczny powód zwolnienia dziennikarki z funkcji prezenterki pogody?

Zobacz także: Andrzej Duda ma DUŻE problemy! Sprawa jest POWAŻNA!

Fot. Facebook Jurka Owsiaka

Źródło: RPOKomentarze