Wielka amnestia dla WIĘŹNIÓW z powodu koronawirusa. Tysiące przestępców wychodzą na wolność

Sposoby walki z epidemią koronawirusa są różne. Jedne państwa, np. Włochy, zachęcają ludzi do nieodwiedzania szpitali bez wyraźnej potrzeby i samodzielnego izolowania się w domach. Chińczycy rzekomo mają płacić swoim obywatelom za ujawnianie się z objawami i przychodzenie do szpitali. Z kolei Iran zdecydował się na radykalne posunięcie aby uniknąć epidemii w swoich więzieniach. 

Władze Iranu poinformowały, że prawie 50 tysięcy więźniów z tamtejszych zakładów karnych będzie mogło je opuścić, aby w ten sposób zmniejszyć zaludnienie w więzieniach i ograniczyć możliwość roznoszenia epidemii za murami i kratami. Jednak aby wyjść z więzienia trzeba spełnić kilka warunków. Jakich?

 

Przede wszystkim na zwolnienie z odbywania kary mogą liczyć tylko ci więźniowie, którzy odsiadują wyroki krótsze niż pięć lat. W ten sposób prawdopodobnie wolność odzyska wielu aktywistów społecznych, których wtrącono do więzień za walkę z irańskim reżimem.

 

ZOBACZ TEŻ: Zabił żonę, potem syna. Gdy go zatrzymali planował kolejne „zbrodnie doskonałe”

 

Poza tym należy przejść test na obecność wirusa w organizmie. Tylko ci więźniowie, którzy otrzymają wynik negatywny będą mogli opuścić mury więzienia. Dodatkowo będą musieli zapłacić kaucję przed zwolnieniem z zakładu karnego. 

 

W chwili obecnej w Iranie zarażonych jest już 3 tysiące osób, zaś zmarło z powodu COVID-19 aż 92 pacjentów. Przy tym wielu obserwatorów i ekspertów uważa, że Iran znacząco zaniża ilość chorych i zmarłych z powodu wirusa SARS-CoV-2.Komentarze