Wielka AWANTURA posłów! „Pani hańbi powagę polskiego Sejmu!”

Awantura między posłami miała miejsce w poniedziałkowy wieczór. Na antenie telewizji Polsat News padły naprawdę mocne słowa i oskarżenia! A wszystko poszło o….

 

 

Awantura Joanny Scheuring-Wielgus (Lewica) z Krzysztofem Bosakiem (Konfederacja) była spowodowana skandalicznym zachowaniem posłanki Lewicy. Poszło o poniedziałkowy Marsz Niepodległości, który przeszedł centralnymi ulicami Warszawy. Na trasie marszu na rondzie de Gaulle’a zgromadzili się przedstawiciele tzw. „totalnej opozycji”. Byli: Obywatele RP, Komitet Obrony Demokracji, czy Warszawski Strajk Kobiet. Była wśród nich też  posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Policja musiała rozwiązać ich zgromadzenie, ponieważ było one nielegalne! Funkcjonariusze musieli użyć siły.

 

 

Pani poseł [Joanna Scheuring-Wielgus – przyp. red] z grupą lewicowych bojówkarzy próbowała zablokować Marsz Niepodległości, doprowadzić do rozruchów. Jest to niebywała sytuacja, kiedy poseł na Sejm RP bawi się w zadymiarstwo, w próby prowokowania zamieszek i awantur na ulicach Warszawy, próbując zepsuć ludziom Święto Niepodległości (…) Pani hańbi powagę polskiego Sejmu – mówił poseł Krzysztof Bosak (Konfederacja)

 

 

Posłanka Scheuring-Wielgus zarzucała Bosakowi kłamstwo. Twierdziła, że gdyby ona była prezydentem miasta stołecznego Warszawa to z całą pewnością Marsz Niepodległości zostałby rozwiązany. Przekonywała, że jej zgromadzenie zachowywało się „grzecznie”. Mówiła o nim: „[ludzie] stanęli na rondzie z hasłem „Konstytucja” i stali. Nie mieli rac, nie mieli kamieni, nie mieli cegieł. Stali grzecznie, cicho i nic więcej nie robili”.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: CZŁOWIEK-SŁOŃ! Kolejne fakty o sprawie sprzed prawie 150 lat!

 

Scheuring-Wielgus skarżyła się na zachowanie uczestników marszu. Mówiła, że uczestnicy Marszu Niepodległości kierowali pod jej adresem nieprzychylne komentarze pełne wulgarnych treści. Bosak tak się odniósł do jej wypowiedzi:

 

 

Gdybym ja stał na czele marszu i pani nie chciałaby zejść nam z drogi, to także użyłbym słów ostrych, które by do pani dotarły.

 

Jak podał warszawski ratusz w kulminacyjnym momencie marsz zgromadził 47 tysięcy osób. Zajął powierzchnię 42 tysięcy metrów kwadratowych. Zupełnie inne dane przedstawili organizatorzy Marszu Niepodległości. Według nich ulicami Warszawy przeszło około 150 tysięcy osób.

 

Źródło: Polsat News, YouTube 

 Komentarze