Wielka tragedia Mateusza Morawieckiego. NIE ŻYJE…

Jak podają media, po długiej chorobie zmarł Kornel Morawiecki – marszałek senior Sejmu, działacz opozycji antykomunistycznej, a prywatnie ojciec premiera Mateusza Morawieckiego Miał 88 lat. 

Kornel Morawiecki od kilku miesięcy walczył z nowotworem. Zaatakował go rak trzustki. Po chemioterapii jego stan pogarszał się. Dzisiaj Kancelaria Premiera potwierdziła, że marszałek senior zmarł. Mateusz Morawiecki czuwał przy łóżku swojego ojca.

 

ZOBACZ TEŻ: Znaleźli kamień o TAKIM kształcie w środku lasu. Później dookoła niego wykopali kości

 

Kornel Morawiecki urodził się w 3 maja 1941 roku w Warszawie. W okresie PRL związany był z opozycją antykomunistyczną. Był członkiem „Solidarności”, a w 1982 roku założył Solidarność Walczącą – radykalniejszą i zakonspirowaną organizację. Przez kilka lat unikał aresztowania i działał w podziemiu.

 

W III RP zaangażował się w życie polityczne kraju, lecz nie odnosił znaczących sukcesów. Do Sejmu udało mu się dostać dopiero w 2015 roku z ramienia Ruchu Kukiz’15. Wielokrotnie odznaczany: m.in. Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski i węgierskim Orderem Zasługi.Komentarze