Wielka wpadka Andrzeja Dudy!

Media nie potrafią odpuścić tego zachowania naszemu drogiemu prezydentowi. Wielu komentatorów zarzuca że to ogromna, kolejna wpadka Andrzeja Dudy. O co chodzi?

 

Przedstawiciele opozycyjnych sił mówią, że to kolejna wpadka prezydenta Andrzeja Dudy. O co dokładnie poszło? Przypomnijmy, że podczas szczytu klimatycznego COP-25 nasz przywódca nie był na sali, kiedy przemawiał sekretarz generalny ONZ – Antonio Guterresa. Ale wybrał się za to w tym samym czasie na spotkanie zorganizowane przez prezydenta USA Donalda Trumpa.

 

Prezydent Polski uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez stronę amerykańską dotyczącym wolności religijnej, które miało być konkurencją dla tego szczytu. Do sprawy odniósł się Paweł Mucha – wiceszef Kancelarii Prezydenta. Powiedział, że: „Jeśli odbywa się spotkanie na forum ONZ dotyczące spraw klimatu, to nie oznacza, że jest to szczyt klimatyczny, a spotkanie gdzieś tam organizowane przy okazji Zgromadzenia Ogólnego”.

 

ZOBACZ TEŻ: To prawdziwe szaleństwo! Marta Żmuda-Trzebiatowska…

 

Jak mówi dalej Paweł Mucha: „Proszę zwrócić uwagę, że mówiliśmy o stosunkach polsko–amerykańskich, ale też o ważnej problematyce związanej z inicjatywą prezydenta Donalda Trumpa. Polska za chwilę kończy kadencję w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, rozpoczyna kadencję w Radzie Praw Człowieka. To spotkanie, o które pani pyta, zorganizowane z inicjatywy Donalda Trumpa, dotyczyło także prześladowań z uwagi na wiarę, wyznanie, dotyczyło sytuacji na świecie, nie tylko w kontekście chrześcijan. Niestety, jest to jedno z wielkich wyzwań podejmowanych dziś w ramach systemu ONZ”.

 

Źródło: Onet.plKomentarze