Wielka wpadka pani minister! Wygadała się, że program 500 plus …

Pani minister chyba się nie spodziewała, że jej wypowiedź przejdzie do historii. Barbara Socha jasno przyznała, że program 500 plus…

 

Pani Minister jeszcze chyba nie zdaje sobie spraw z tego co powiedziała. Wiceminister Barbara Socha – wiceszefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej i pełnomocniczka rządu ds. demografii w Radiu Wnet zaskoczyła wszystkich swoją wypowiedzią w sprawie świadczenia 500 plus. Chodzi o to, że choć jest 500 plus to i tak rodzi się coraz mniej dzieci. Zatem program 500 plus nie jest programem demograficznym. Zdaniem Sochy, urodzenia

 

nie wzrosły i nie wzrosną. Powiem więcej, one spadną. Ponieważ coraz mniej kobiet może te dzieci rodzić.

 

Jest to zupełnie odmienne zdanie jakie niegdyś przedstawiała Beata Szydło czy była minister Elżbieta Rafalska. Wedle ich rozumowania liczebność dzieci dzięki 500 złotym wzrośnie. Choć jednak innego zdania byli wówczas demografowie oraz socjolodzy. Warto przytoczyć co mówiła dwa lata temu Beata Szydło:

 

To na co liczyliśmy, i czemu również ten program dedykowaliśmy – żeby on stał się takim prorodzinnym projektem, który będzie również powodował, że będziemy mieli w Polsce coraz więcej dzieci. I w ubiegłym roku urodziło się więcej dzieci ponad to, co było przewidywane i planowane (…) Miejmy nadzieję, że ta tendencja zostanie utrzymana (…) A problem demograficzny jest w tej chwili jednym z najpoważniejszych wyzwań (…)

 

ZOBACZ: Ta choroba powróciła! W Nowej Szkocji ogłoszono już epidemię!

 

Winą na to, że jest więcej zgonów niż urodzeń próbuje się usprawiedliwić teraz tym, że kobiety maja teraz problem z rodzeniem dzieci oraz, że wiele kobiet decyduje się na ciążę w późniejszym terminie. Skoro 500 plus nie działa to może należałoby go odebrać, tak aby pieniądze z tego programu zostały w kieszeniach wszystkich podatników?

 

Mamy nadzieję, że wkrótce doczekamy się oficjalnego stanowiska rządu ws. tego programu rozdawniczego. Czy chodziło o przyrost liczby urodzeń czy przyrost poparcia PiS?

 

ZOBACZ TEŻ: Wyznanie uczestnika Sanatorium Miłości ŁAMIE SERCE: „Mama potrafiła mi powiedzieć, że wolałaby…”

 

Źródło: Bussines Insider

 Komentarze