CO ZA GIGANT! Mega-diament wykopany w Afryce wkrótce trafi na aukcję! Jest tak dobrej jakości, że cena będzie ZAWROTNA!

Takie znaleziska trafiają się zwykle raz na kilka-kilkanaście lat lub nawet rzadziej. W Lesotho, niewielkim państwie-enklawie we wnętrzu RPA wydobyto właśnie wyjątkowej jakości i wielkości diament. Szacuje się, że może być wart nawet 40 milionów dolarów!

 

Spółka Gem Diamonds, która zarządza kopalnią, w której odnaleziono niezwykły kamień poinformowała, że jest to znalezisko„koloru D, typu IIA”. Oznacza to, przekładając na normalny język, kolor bezbarwny i bez zanieczyszczeń. Innymi słowy, prawdziwa perła wśród diamentów! Takich kamieni jak ten jest zaledwie 1%.

 

Diament ma aż 910 karatów. Poprzedni największy znaleziony w Lesotho miał „zaledwie” 603 karaty. Obecny rekordzista plasuje się na zaszczytnym 5 miejscu wśród największych diamentów znalezionych w historii.

 

 

Największy znaleziony diament wykopano w 1905 roku. Cullinan, bo tak go nazwano ważył aż 3106 karatów i umieszczono go w insygniach królewskich Wielkiej Brytanii. Drugi co do wielkości, Nasze Światło ma 1109 karatów, trzeci jest Excelsior z 995,6 karata, czwarte miejsce zajmuje odkryta nie tak dawno „Gwiazda Sierra Leone” z 969 karatami (ZOBACZ: DIAMENT wielkości KURZEGO JAJA sprzedany za BAJOŃSKIE PIENIĄDZE! )

 

Biorąc pod uwagę rozmiary i jakoś okazu z Lesotho, jego cena naprawdę może być potężna. Wkrótce przekonamy się ile wart będzie dla ewentualnych kupców. Zapewne aukcja  tego „świecidełka” odbije się głośnym echem na świecie.