WIELKI skandal ze szczepionkami! Jest OFICJALNE oświadczenie!

Cała Polska żyje skandalem ze szczepionkami! Wielu jest w szoku! Jak do tego doszło? Kto zawinił? Właśnie pojawiło się oficjalne stanowisko.

Jak to możliwe, że zamiast medyków szczepionki dostawały gwiazdy? Polacy są oburzeni! Okazuje się, że wszystko działo się pod płaszczykiem „promocji szczepień”.

Zobacz także: Beata Ścibakówna SZOKUJE! TO założyła na Sylwestra!

– W związku z pytaniami mediów dotyczącymi stanowiska RPO w sprawie szczepień przeciw koronawirusowi w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym osób spoza priorytetowej „grupy zero”, przekazujemy następującą informację – podało Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Fot. Pixabay

Co napisano w oświadczeniu?

– Rzecznik Praw Obywatelskich z najwyższą troską podchodzi do każdego przypadku naruszenia norm prawych, społecznych i etycznych. Podejmuje też stosowne działania w ramach uprawnień swojego urzędu, aby sprawę wyjaśnić, a gdy trzeba występuje do innych instytucji i urzędów w państwie o podjęcie odpowiednich czynności – napisano.

Jak podkreślono, należy zauważyć, że trwają prace wyjaśniające. Odpowiednie organy, a więc władze uczelni i Minister Zdrowia (NFZ) powołały już specjalne komisje.

– Będziemy się sprawie uważnie przyglądać. Zwrócimy się do WUM i do NFZ o przekazanie informacji o wynikach tych kontroli. Jeżeli potwierdzi się, że doszło do nieuzasadnionej preferencji w dostępie do szczepienia na Covid-19, to sprawę będziemy mogli rozpatrywać w kontekście naruszenia zasady równego dostępu do świadczeń finansowanych ze środków publicznych – dodano.

Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Polsat News stwierdził, że doszło do celowego złamania zasad narodowego programu szczepień. Powiedział, że osoby zaszczepione poza kolejnością zostały zarejestrowane jako personel niemedyczny.

Kontrolę przeprowadziła już komisja powołana przez rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zobacz także: Doda pokazała sylwestrową kreację! Wygląda FENOMENALNIE!

– Wykazała liczne nieprawidłowości w organizacji szczepień przez Centrum Medyczne WUM Sp. z o.o. – przekazała rzeczniczka WUM Marta Wojtach.

  • Źródło: RPO, polsatnews.pl
  • Fot. Pixabay

 Komentarze